Łysica zdobyta

W rozegranym dziś meczu 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonali w Bodzentynie miejscową Łysicę 3:0 (1:0).

Mecz rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem spowodowanym brakiem opieki medycznej na stadionie. Pomarańczowo-czarni zgodnie z planem nie dali szans niżej notowanemu rywalowi, choć niewiele zabrakło, by pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Na nasze szczęście, w 42. minucie meczu Michał Paluch po świetnym prostopadłym podaniu z głębi pola pokonał Adriana Bzymka i na przerwę piłkarze KSZO schodzili nieco spokojniejsi. Wcześniej, bo już w 26 minucie miała miejsce dość kontrowersyjna sytuacja, kiedy to w polu karnym gospodarzy sfaulowany został Michał Paluch, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Dziesięć minut później była kolejna okazja dla ostrowczan, kiedy po rzucie rożnym wykonywanym przez Pawła Kaczmarka, zakotłowało się pod bramką Łysicy jednak piłka po uderzeniu jednego z naszych graczy otarła się tylko o poprzeczkę.

Po zmianie stron podopieczni Tadeusza Krawca dołożyli dwa kolejne gole. Zanim jednak wpadła druga bramka bardzo ładną szarżą popisał się Bartosz Szydłowski, który minął trzech zawodników Łysicy i dokładnie dośrodkował do Marcina Kaczmarka. Były reprezentant Polski był jednak naciskany przez obrońców gospodarzy i spudłował. Później jednak znów dał o sobie znać snajperski instynkt Palucha, który po dograniu od wprowadzonego z ławki rezerwowych Adama Nowaka głową pokonał Bzymka. Z kolei w 70. minucie swoje premierowe trafienie w barwach KSZO zdobył Fuad Bayramov. Gracz z Azerbejdżanu ustalił wynik spotkania, podobnie jak Paluch uderzając głową, zaś asystę w tej sytuacji zaliczył Tomasz Persona. Siedem minut później Azer próbował jeszcze raz próbował wpisać się na listę strzelców, lecz tym razem jego mocny strzał trafił prosto w ręce bramkarza.

Łysica Bodzentyn – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (0:1)

0:1 Michał Paluch 42 minuta

0:2 Michał Paluch 64 minuta

0:3 Fuad Bayramov 70 minuta

Łysica: Bzymek – Dawidowicz, Spadło, Drożdżał, Mikos (72′ Michta), Dziedzic, Smoliński, Koprowski (46′ Maniara), Mojecki (85′ Kwieciński), Garbacz, Kutera (58′ Kowalski).

KSZO: Korziewicz – M. Kaczmarek (60′ Nowak), Zając, Majewski, Ziółkowski, P. Kaczmarek (46′ Stanisławski), Partyka, Zaklika (60’Bayramov), Szydłowski, Głaz, Paluch (67′ Szymański).

Żółta kartka: Garbacz.

Czerwona kartka: Jakub Kowalski (Łysica, 67. minuta)

Sędziował: Rafał Rzeszutek (Starachowice)

W 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski pomarańczowo-czarni zagrają na wyjeździe z IV-ligowym Starem Starachowice, który pokonał dziś Pogoń Staszów 3:2. Spotkanie odbędzie się w środę 5 maja.