KSZO wygrywa w Stalowej Woli

W rozegranym wczoraj meczu 25. kolejki III ligi gr. IV pomarańczowo-czarni pokonali wyjeździe drużynę Stali Stalowa Wola 2:1 (1:1), rewanżując się tym samym zielono-czarnym za porażkę z rundy jesiennej. Oba gole dla naszego zespołu zdobył niezawodny Szymon Stanisławski.

Pomarańczowo-czarni objęli prowadzenie już w pierwszym kwadransie meczu za sprawą przytomnego zachowania Stanisławskiego w polu karnym gospodarzy. 26-letni napastnik precyzyjnym strzałem tuż przy słupku nie dał szans na skuteczną interwencję Maciejowi Siudakowi. W kolejnych minutach przebudzili się jednak gospodarze – w 37. minucie po dograniu Aleksandra Drobota kompletnie niepilnowany Michał Mistrzyk wpakował piłkę do naszej bramki. Obie ekipy mogły zmienić rezultat w końcowych fragmentach pierwszej części gry. Po uderzeniu Piotra Mrozińskiego piłka trafiła w poprzeczkę naszej bramki, po tym jak minutę wcześniej w poprzeczkę trafił Stanisławski, a bliski skutecznej dobitki był Paweł Kaczmarek.

Po zmianie stron pomarańczowo-czarni mogli cieszyć się z prowadzenia w 60. minucie, lecz zdaniem prowadzącego zawody Michała Mikulskiego piłka po odbiciu się od jednego z naszych graczy nie przekroczyła linii bramkowej. Nasi piłkarze nie podłamali się jednak tym, bowiem w 83. minucie decydujący cios zadał Stanisławski, dla którego było to już czwarte tegoroczne trafienie w lidze. Warto podkreślić świetną piłkę od Fuada Bayramova, który w końcu zadebiutował w meczu o punkty w pomarańczowo-czarnych barwach.

Stal Stalowa Wola – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:1)

0:1 Szymon Stanisławski 11 minuta

1:1 Michał Mistrzyk 38 minuta

1:2 Szymon Stanisławski 83 minuta

Stal: Siudak – Sobotka, Khorolskyi, Pietrzyk, Zięba – Mistrzyk, Mroziński, Wiktoruk, Drobot (53′ Szifer), Jopek – Piechniak (61′ Płonka).

KSZO: Lipiec – Kraśniewski, Majewski, Dwórzyński, Persona (58′ Głaz) – Szydłowski, Mężyk, Zaklika (58′ Bayramov), P. Kaczmarek (60′ Smuczyński, 80′ Szymański), Nowak (58′ Paluch) – Stanisławski.

Żółta kartka: Mężyk.

Sędziował: Michał Mikulski (Lublin)

Z powodu pauzy w najbliższej kolejce, swój następny mecz ligowy pomarańczowo-czarni rozegrają w Wielką Sobotę, 3 kwietnia o godzinie 11, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Avią Świdnik.