Cracovia przyjeżdża na Świętokrzyską

Po niespodziewanej przegranej z Orlętami Radzyń Podlaski piłkarze KSZO w sobotę o godzinie 15 podejmą rezerwy popularnych „Pasów”, czyli Cracovii.

Głównym celem ekipy ze stolicy województwa małopolskiego jest utrzymanie ligowego bytu, jednak podobnie jak w przypadku Orląt Radzyń Podlaski, także i krakowianom może być o to ciężko. W ostatnich dwóch meczach podopieczni Piotra Gizy zanotowali dwa remisy: odpowiednio z Avią Świdnik (wyjazd) i nieco rozczarowujący z Podlasie Biała Podlaska. Rozczarowujący, zwłaszcza jeśli przyjrzymy się, jakie nazwiska zameldowały się na boisku w Rącznej – choćby Lukas Hrosso, Ołeksij Dytiatjew, Marcin Budziński, czy Tomas Vestenicky. Niestety, nie wystarczyło to do pokonania ambitnie grających piłkarzy z Białej Podlaskiej.

Cracovia zajmuje dopiero 19. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 20 punktów w 22 meczach. Gracze beniaminka III ligi gr. IV wyprzedzają jedynie Jutrzenkę Giebułtów oraz Hetmana Zamość, co z pewnością jest wynikiem poniżej oczekiwań klubu z ulicy Kałuży. Co prawda, w wielu meczach w drużynie „Pasów” występowali praktycznie sami młodzi zawodnicy (jak choćby w sierpniowym starciu z KSZO), lecz od niezwykle zdolnej krakowskiej młodzieży aspirującej do gry w pierwszym zespole należy wymagać zdecydowanie więcej. Podopieczni trenera Gizy, byłego pomocnika Cracovii oraz byłego reprezentanta Polski swoje ostatnie zwycięstwo odnieśli 11 listopada w meczu z Podhalem Nowy Targ. Ogółem, w trzynastu meczach na terenach rywali zwyciężyli zaledwie raz, pokonując w październiku Stal Kraśnik.

Po porażce z Orlętami Radzyń Podlaski piłkarze KSZO są zdeterminowani, by odnieść drugie tegoroczne zwycięstwo. Do składu wracają Konrad Zaklika oraz Jakub Głaz, którzy w meczu w Lubartowie pauzowali za kartki. Dla pomarańczowo-czarnych teoretycznie jest szansa na wskoczenie na czwarte miejsce w ligowej tabeli, ale podstawowym warunkiem jest wygrana w sobotnim spotkaniu. W sierpniowym meczu w Krakowie Ostrowczanie wygrali 2:1 po bramkach Szydłowskiego i Majewskiego, zaś bramkę dla Cracovii zdobył Sebastian Stróżik. Ogółem, we wszystkich konfrontacjach na linii Ostrowiec-rezerwy Cracovii ostrowczanie zawsze triumfowali. Czy tym razem będzie podobnie? Transmisja jutrzejszego meczu od godziny 14.50 na platformie Polsport.

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u