Z Orlętami o kolejne punkty

Już jutro w Lubartowie o kolejne punkty tej wiosny powalczy KSZO Ostrowiec. O godzinie 13 na bocznym boisku MOSiR w Lubartowie pomarańczowo-czarni zagrają z Orlętami Radzyń Podlaski.

Faworytem piątkowej potyczki są oczywiście podopieczni Tadeusza Krawca. W ostatniej kolejce drużyna Jacka Fiedenia uległa Podlasiu Biała Podlaska 1:2. Dzięki temu zwycięstwu Podlasie przeskoczyło w tabeli Orlęta i przez to nasi jutrzejsi rywale zajmują obecnie dopiero osiemnaste miejsce w tabeli. W 21 meczach zdobyli ledwie dziewiętnaście punktów, a ich bilans to pięć zwycięstw, cztery remisy oraz dwanaście porażek. Orlęta to drużyna młoda, która zwłaszcza po odejściu Radosława Kursy i Macieja Wojczuka nie ma zbyt wielu znanych nazwisk w swoich szeregach. Warto jednak zwrócić uwagę na byłego gracza Górnika Łęczna Patryka Rojka, który został wypożyczony do Orląt na nadchodzącą rundę.

Orlęta występują na czwartym szczeblu rozgrywkowym nieprzerwanie od sezonu 2011/12 (awans wówczas wywalczyli pod wodzą Rafała Wójcika), jednak ich sytuacja w tym sezonie jest ewidentnie nie do pozazdroszczenia. Po raz pierwszy od dobrych kilku lat są mocno zagrożeni spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej. Warto też wspomnieć, że w trakcie sezonu doszło do zmiany trenera – biało-zieloni zaczynali sezon pod wodzą Artura Bożyka, ale w październiku zastąpił go właśnie Jacek Fiedeń.

Drużyna Tadeusza Krawca ma dużo do wygrania tym meczem. Po pierwsze: piąte zwycięstwo z rzędu, a po drugie: awans aż o trzy pozycje i wskoczenie na czwarte miejsce w tabeli (przynajmniej do soboty). Zaznaczyć trzeba, że ostatnie trzy mecze pomarańczowo-czarni wygrali w stosunku 1:0, zaś Orlęta swój ostatni mecz przed własną publicznością wygrali dość dawno, bo 7 listopada z rezerwami Cracovii (2:1). Jeśli zaś chodzi o potyczki na linii Radzyń Podlaski-Ostrowiec, to w ostatnim meczu pomiędzy tymi ekipami, w których radzynianie byli gospodarzem, pomarańczowo-czarni wygrali 1:0 po bramce Jakuba Chrzanowskiego z rzutu karnego.

Warto wspomnieć, że w jutrzejszym meczu nie zagra pauzujący za żółte kartki Konrad Zaklika, a także Jakub Głaz, dla którego będzie to ostatni mecz przymusowej pauzy za czerwoną kartkę otrzymaną jeszcze w listopadowym starciu z KS Wiązownica. Początek meczu jutro o godzinie 13.

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u