Wypowiedzi po meczu KSZO – Sokół

Tadeusz Krawiec (trener KSZO): Spodziewałem się takiego spotkania. Wiedziałem, że to będzie trudny gatunkowo dla nas mecz. Sieniawa pokazała, że pozycja na której się znajduje jest nieprzypadkowa. Jest to dobrze poukładana i dobrana drużyna pod kątem mobilności pozycji. Cieszymy się podwójnie z tych punktów, bo tak naprawdę wygraliśmy z bardzo mocnym zespołem. Co do bramki: często trenujemy warianty i schematy takiego rozegrania akcji. Akurat w tym przypadku dużo było kreatywności zawodników, ponieważ i Chrzanowski i Paluch super tą akcję zagrali i sfinalizowali, a „Stachu” ją wykończył. W przypadku takich sytuacji można składać ręce do oklasków. Fajnie, że ta bramka była tą złotą bramką.

Szymon Stanisławski (strzelec zwycięskiej bramki): Dobrze, jakby w każdym meczu takie bramki wpadały po fajnej akcji. Paluch dogrywa mi do pustej, to nie ma nic lepszego jak takie podanie dla napastnika. Wychodziliśmy z nastawieniem, by wygrać ten mecz. Zdawaliśmy sobie sprawę, że Sieniawa to bardzo mocny przeciwnik. Cieszymy się, że udało nam się dość szybko strzelić bramkę i dowieźć ten wynik do końca, ponieważ łatwo nie było. Można powiedzieć, że Paweł Lipiec wybronił nam ten mecz. W końcówce przeciwnik miał parę setek, jednak zachowanie Pawła było świetne. Cieszę się, że chłopaki z drużyny wybrali mnie jako kapitana, jednak jesteśmy jedną drużyną. Ja tylko jestem ich przedstawicielem na rozpoczęciu, potem tworzymy jedną całość w drodze po trzy punkty. Wolelibyśmy zagrać na boisku naturalnym, ponieważ tam spędzamy większość czasu, jednak ze względu na obecne wymagania musieliśmy się dostosować i nie mieliśmy nic do powiedzenia- wychodzimy, gramy i tyle. Fajnie zaczęliśmy rundę i ciężko porównać ją z poprzednią rundą. Teraz fajnie zaczęliśmy od trzech punktów natomiast w tamtej rundzie bolała porażka w Sieniawie 3:1 i dobrze, że dzisiaj udało nam się z nimi wygrać. Chłopaki byli nastawieni na wygraną i cieszymy się z tych punktów.

Paweł Lipiec (bramkarz KSZO): Myślę, że te trzy punkty były bardzo ważne, był to bardzo ciężki mecz i myślę, że rozegraliśmy dobre spotkanie. Jeżeli chodzi o defensywę, to zawsze musimy starać się swoją grę kontrolować – jeśli będziemy mieć zero z tyłu, to zawsze z przodu można coś powalczyć, skupiamy się na tym, żeby jak najmniej bramek stracić. Z moim zdrowiem już wszystko jest w porządku, od poniedziałku będę na 100 procent kontynuował treningi.

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u