Sparingowa sobota na plus

Piłkarze KSZO Ostrowiec zwyciężyli w obu dzisiejszych grach kontrolnych. Najpierw wynikiem 4:3 pokonali Powiślankę Lipsko, a następnie OKS Opatów w stosunku 7:1.

Trener Tadeusz Krawiec dał dziś zagrać w sumie dwudziestu czterem piłkarzom. W meczu z reprezentantem klasy okręgowej, czyli z zespołem Powiślanki zagrali między innymi testowani zawodnicy, których personaliów nie będziemy póki co zdradzali. Ponadto szkoleniowiec pomarańczowo-czarnych sprawdził dwóch wychowanków z miejscowego KSZO SMS – Aleksandra Ulika oraz Macieja Kuziemkę. Występy obu tych zawodników możemy ocenić pozytywnie.

IMG_0036

Strzelanie rozpoczął Bartłomiej Smuczyński, który na dniach podpisze umowę z ostrowieckim klubem. „Smoczek” kapitalnie przymierzył z około 25. metra w samo okienko golkipera z Lipska. Po kwadransie przyjezdni wyrównali stan gry. Po wznowieniu z rzutu rożnego błąd na przedpolu popełnił Kacper Rybiński, który minął się z piłką, a ta spadła na głowę zawodnika Powiślanki, któremu pozostało tylko trafić w światło bramki. Do przerwy ostrowczanie remisowali więc 1:1.

IMG_0021

Po wznowieniu gry niespodziewanie to Powiślanka zdobyła dwie bramki i KSZO musiał gonić wynik. W ostatnich dziesięciu minutach Jan Imiołek popisał się hat-trickiem i ostatecznie KSZO przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

6 lutego 2021 r. – godz. 10:00 – boisko przy ul. Kolejowej

KSZO Ostrowiec Św. – Powiślanka Lipsko 4:3 (1:1)

Bartłomiej Smuczyński  16′, Jan Imiołek 80′, 84′, 90′ – nieznany 32′, Brociek 75′, nieznany 78′

KSZO: Rybiński – testowany 1, Wasilewski, Mężyk, Ziółkowski – Głaz, testowany 2, Szymański, Ulik, Smuczyński (46′ Kuziemka) – Imiołek

W drugim meczu kontrolnym mogliśmy oglądać już niemal optymalny skład na ligę, jednak z pewnymi przetasowaniami. W pierwszej połowie na stoperze zagrał były zawodnik juniorów Stali Mielec Jakub Garbacz. W środku pola zawody rozgrywał 19-letni Dariusz Partyka, który również prawdopodobnie zasili nasz klub.

147027646_975537266317333_3226748388181150975_n

W 9. minucie strzelanie rozpoczął Michał Paluch. W kolejnych minutach ostrowczanie powinni powiększyć prowadzenie, jednak brakowało zdecydowania i zimnej krwi. Kiedy wydawało się, że na przerwę będziemy schodzić z zaliczką jednej bramki, wtedy błąd naszej defensywy wykorzystali goście, którzy zdołali wyrównać w 43. minucie.

Po zmianie stron Jakuba Garbacza zmienił Franciszek Lipka z KSZO SMS. Trener Krawiec zmienił nieco ustawienie zawodników i to przyniosło skutek. Pomarańczowo-czarni urządzili sobie po przerwie niezły festiwal strzelecki aplikując rywalom aż sześć bramek.

147516431_330443554938053_324203509295647059_n

W dzisiejszych gierkach zabrakło Roberta Majewskiego (podejrzenie pęknięcia kości policzkowej), Szymona Stanisławskiego (niegroźny uraz stopy), Jakuba Chrzanowskiego (mięsień dwugłowy) oraz Fauda Bayramova (naderwany mięsień czterogłowy).

6 lutego 2021 r. – godz. 12:00 – boisko przy ul. Kolejowej

KSZO Ostrowiec Św. – OKS Opatów 7:1 (1:1)

Michał Paluch 9′, 76′, 81′, Konrad Zaklika 57′, 75′, Paweł Kaczmarek 82′, Bartosz Szydłowski 83′ – nieznany 43′

KSZO: Lipiec – Kraśniewski, Garbacz (46′  Franciszek Lipka), Dwórzyński, M. Kaczmarek – Szydłowski, Zaklika, testowany 3, P. Kaczmarek, Persona – Paluch

Następny mecz kontrolny ostrowczanie rozegrają w środę, 10 lutego o godzinie 11:00 w Stalowej Woli z miejscową Stalą.