Remis z Sandecją

W rozegranym dziś spotkaniu kontrolnym piłkarze KSZO zremisowali w Stróżach z szesnastą drużyną Fortuna I Ligi – Sandecją Nowy Sącz. Gola na wagę remisu dla naszego zespołu zdobył Bartosz Szydłowski.

W pierwszej połowie lepsze okazje do zdobycia gola mieli gospodarze, ale Paweł Lipiec nie dał się zaskoczyć po uderzeniach Małkowskiego (z rzutu wolnego), Boczka (z dystansu) oraz Ogorzałego (po indywidualnej akcji). Mało tego, po przerwie to ostrowczanie objęli prowadzenie po tym, jak kontratak skutecznie sfinalizował Bartosz Szydłowski. Odpowiedź gospodarzy była jednak bardzo szybka i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.

- Mierzyliśmy się dziś z bardzo wymagającym rywalem, więc na pewno na plus ten sparing. Przede wszystkim widać, że drużyna jest już w miarę przygotowana, bo pomimo tego, że Sandecja tak naprawdę grała dosyć szybką piłkę, to umieliśmy się odpowiednio ustawiać w defensywie i próbować swoich sił w ofensywie. Chciałem też bardzo pochwalić postawę naszych wychowanków, bardzo dobrze się zaprezentował i Szymański i Rybiński w bramce, chociaż bronił tylko piętnaście minut, to jednak cieszę się, że na pułapie z zawodnikami I ligi nie odstawali od poziomu tego sparingu – powiedział po meczu trener Tadeusz Krawiec. Opiekun naszego zespół odniósł się także do ustawienia w pierwszej połowie, w której wystąpiliśmy z zaledwie jednym młodzieżowcem - Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia,  nie jest to jeszcze drużyna, skład, który wyjdzie na pierwszy mecz. Bardziej interesowało mnie zgranie w pewnych formacjach, myślę, że od meczu ze Stalą Stalowa Wola będzie już taki skład, w którym wystąpimy już z młodzieżowcami i konsekwentnie będziemy go ustawiać, żeby ci dwaj młodzieżowcy w ustawieniu byli.

Poprosiliśmy też trenera Krawca o ocenę testowanego gracza z Azerbejdżanu, Fuada Bayramova. - Widać, że ten zawodnik ma duże umiejętności i potwierdza to zarówno w treningach, jak i w meczach, nawet w dzisiejszym sparingu. Tyle, że dzisiaj też tak naprawdę nie dograł do końca pierwszej połowy, bo odniósł uraz, który przeszkodził mu w kontynuowaniu gry. Mam nadzieję, że to nie jest jakaś poważna kontuzja, bo bardzo mi zależy, żeby ten zawodnik został w KSZO Ostrowiec, jest to gracz z dużym potencjałem i jestem przekonany, że jeżeli będą takie warunki bardziej naturalne dla niego, czyli ciepło i boiska trawiaste, to jego potencjał będzie bardzo mocno widoczny. Jeśli chodzi o kolejne sparingi, jutrzejszy i sobotnie, to wszyscy zawodnicy, może bez Fuada, który odniósł dzisiaj uraz, będą grali w wymiarze większym, mniejszym, ale będą w nich grali. Po to są te sparingi sobotnie, żeby zawodnicy grali 90 minut, żeby mieli taki wysiłek meczowy. Na koniec zapytaliśmy trenera o odejście z klubu najskuteczniejszego strzelca zespołu, Wojciecha Trochima - Myślę, że informacja, która jest podana na stronie klubowej jest odpowiedzią na to pytanie – Wojtek wrócił w rodzinne strony, na pewno rozłąka z rodziną przeszkadzała mu w stuprocentowym skupieniu się na przygotowaniu się do rundy wiosennej. Na pewno będzie kontynuował karierę piłkarską, bo jest to zawodnik o dużym potencjale. Chciałbym mu podziękować za to, co tutaj dla KSZO przez ten okres robił – strzelał bramki, był ważną postacią, także życzę mu jak najdłuższego grania w piłkę i żeby piłka nożna go cieszyła - zakończył Tadeusz Krawiec.

Sandecja Nowy Sącz – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (0:0)

0:1 Bartosz Szydłowski 69 minuta

1:1 Rafael Victor 72 minuta

Sandecja (I połowa): Budzyński – Danek, Boczek, Szufryn, Basta – Ogorzały, Żołądź, Kasprzak, Małkowski, Rubio – testowany.

Sandecja (II połowa): Budzyński – Dziwniel, Piter-Bučko, testowany, Basta – testowany, Żołądź, Chmiel, Walski, testowany – Victor.

KSZO: Lipiec – Kraśniewski, Mężyk, Dwórzyński, M. Kaczmarek – Chrzanowski, Bayramov, Zaklika, P. Kaczmarek – Paluch, Stanisławski oraz Rybiński, Persona, Głaz, Imiołek, Szymański, Szydłowski, zawodnicy testowani.

W swoim kolejnym sparingu pomarańczowo-czarni zmierzą się ze Stalą Kraśnik. Mecz odbędzie się jutro, 4 lutego o godzinie 15 na terenie Piłkarskiego Ośrodka Treningowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u