Wygrana w zimowej scenerii

W rozegranym dziś spotkaniu kontrolnym piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrali w Radomiu z miejscową Bronią 3:2 (1:2). Gole dla naszego zespołu zdobywali Wojciech Trochim, Szymon Stanisławski oraz Konrad Zaklika.

Spotkanie rozpoczęło się z 75-minutowym opóźnieniem z powodu opadów śniegu i toczyło się w niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy za sprawą trafień Śliwińskiego i Kielaka objęli dwubramkowe prowadzenie. Pomarańczowo-czarni odpowiedzieli jeszcze przed przerwą golem Wojciecha Trochima, który zaskoczył byłego golkipera KSZO, Konrada Zacharskiego uderzeniem z dystansu.

Po przerwie trener pomarańczowo-czarnych Tadeusz Krawiec desygnował do gry nieco mocniejszy skład, co podobnie jak w meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki, przyniosło efekt w postaci dwóch bramek. Tym razem oprócz Szymona Stanisławskiego na listę strzelców wpisał się także Konrad Zaklika. „Stasiu” zmusił do błędu bramkarza gospodarzy, uniemożliwiając mu wybicie piłki, zaś „Zaki” niczym rasowy snajper wykończył dogranie Tomasza Persony. Bramek mogło być więcej, ale w ekipie Broni dogodne okazje zmarnował inny były gracz pomarańczowo-czarnych Bartłomiej Smuczyński, zaś Szymon Stanisławski trafił w słupek. Dzisiejszego starcia nie będzie też dobrze wspominał Robert Majewski, który rozciął łuk brwiowy.

W naszym zespole sprawdzany był 26-letni pomocnik z Azerbejdżanu Fuad Bayramov. Ma on na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju oraz grę dla takich klubów jak: Inter Baku, Neftchi Baku czy Kesla Baku. W sezonie 2019 (rozgrywki toczą się systemem wiosna-jesień) zagrał sześć spotkań w barwach klubu gruzińskiej ekstraklasy – FC Rustavi, zaś przez ostatni rok pozostawał bez klubu. Co ciekawe, Bayramov ma na swoim koncie jedenaście występów w el. Ligi Europy – wystąpił m.in. w pełnym wymiarze czasowym w pucharowym dwumeczu, w którym jego ówczesny klub – Neftchi Baku mierzył się z hiszpańskim Athletikiem Bilbao (sezon 2015/16).  Jeśli chodzi o pozostałych testowanych zawodników, to wiemy już, że nasz klub nie zdecydował się na podpisanie umów z Grzegorzem Królem, podobnie jak ze sprawdzanymi wcześniej Ernestem Rozmysłowskim, Jakubem Gurskim i Maciejem Klimasem.

Broń Radom – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:3 (2:1)

1:0 Przemysław Śliwiński 16 minuta

2:0 Michał Kielak 21 minuta

2:1 Wojciech Trochim 37 minuta

2:2 Szymon Stanisławski 51 minuta

2:3 Konrad Zaklika 80 minuta

Broń: Zacharski (46′ Małecki) – Machajek, Kiercz (46′ Jagieła), Jagiełło (46′ Dąbrowski), Rogoziński (46′ Kolosowski) – Pociecha (60′ Piotrowski), Dias (46′ Jończyk), Kielak (46′ Leśniewski), Wolski (46′ Szkopiński) – Śliwiński (60′ Goljasz), Goljasz (46′ Smuczyński).

KSZO (I połowa): Rybiński – Król, Kraśniewski, Mężyk, Ziółkowski, Imiołek, Szymański, Głaz, Trochim, Zalewski, Szydłowski.

KSZO (II połowa): Lipiec -M. Kaczmarek, Majewski, Dwórzyński, Persona, Bayramov, Zaklika, P. Kaczmarek, Chrzanowski, Paluch, Stanisławski.

W swoim kolejnym sparingu pomarańczowo-czarni zmierzą się w Nowym Sączu z reprezentantem Fortuna I Ligi – Sandecją Nowy Sącz. Mecz odbędzie się w środę, 3 lutego o godzinie 13.