Sparingowa wygrana z Lechią

W rozegranym dziś spotkaniu kontrolnym piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonali w Tomaszowie Mazowieckim miejscową Lechię 3:1 (1:1). Gole dla pomarańczowo-czarnych zdobył dwukrotnie Szymon Stanisławski.

Ostrowczanie objęli prowadzenie po upływie pierwszego kwadransa. Dawid Zalewski przeciął głową dośrodkowanie, a piłka odbiła się jeszcze od gracza Lechii i wylądowała w siatce. Gospodarze odpowiedzieli za sprawą rzutu karnego podyktowanego za faul Macieja Kraśniewskiego, a pewnym egzekutorem okazał się Bartłomiej Cieślik. Pomarańczowo-czarni zadali jednak dwa decydujące ciosy w końcówce meczu za sprawą Szymona Stanisławskiego. W 78. minucie meczu nasz napastnik zdołał wykończyć akcję po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, a siedem minut później ze stoickim spokojem przelobował bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam. Przed szansą na zdobycie gola stanął także Przemysław Dwórzyński, ale trafił jedynie w słupek. -Widać było, że w dzisiejszym meczu byliśmy stroną lepszą. Podobnie jak w spotkaniu z Wieczystą, graliśmy na dwie jedenastki i ten mocniejszy skład uwidocznił swoją przewagę. Nie ustrzegliśmy się też błędów, zwłaszcza w defensywie, gdzie mamy materiał do analizy, natomiast jeśli chodzi o samą grę piłką, stwarzanie sytuacji, to dzisiejszy sparing wypadł bardzo dobrze - powiedział po meczu trener pomarańczowo-czarnych, Tadeusz Krawiec.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3 (1:1)

0:1 bramka samobójcza 15 minuta

1:1 Bartłomiej Cieślik 42 minuta rzut karny

1:2 Szymon Stanisławski 78 minuta

1:3 Szymon Stanisławski 85 minuta

Lechia: Baran – Drabik, Cyran, Cieślik, Buczkowski – Jakubczyk, Przybycień, Mroczek, Szymczak, Warczyk – Białek oraz Lewiński, Świątczak, Kaproń, Kubiak, Więcek, Ałuhelishvili, Nowak, Przygoda, Wiśniewski, Żyznowski, Widera.

KSZO (I połowa): Szymkowiak – Król, Mężyk, Kraśniewski, Ziółkowski – Szymański, Imiołek, Trochim, Zalewski, Głaz – Szydłowski.

KSZO (II połowa): Lipiec – Król, Majewski, Dwórzyński, M. Kaczmarek – P. Kaczmarek, Chwałowski, Zaklika, Persona – Stanisławski, Paluch.

W swoim kolejnym spotkaniu kontrolnym nasi piłkarze zmierzą się w Radomiu z III-ligową Bronią Radom. Mecz rozpocznie się w sobotę, 30 stycznia o godzinie 12.