Piłkarze KSZO wrócili do treningów

Dziś piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski spotkali się na pierwszym tegorocznym treningu, rozpoczynając tym samym przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2020/21.

W zajęciach nie uczestniczył narzekający na uraz pleców Wojciech Trochim, z kolei pojawił się na nich 19-letni pomocnik Dawid Zalewski, który w rundzie jesiennej był wypożyczony do IV-ligowej Łysicy Bodzentyn. Trener Tadeusz Krawiec przyglądał się też testowanym zawodnikom: 23-letniemu skrzydłowemu Ernestowi Rozmysłowskiego z IV-ligowej Pogoni Staszów (jedenaście bramek w rundzie jesiennej), a także 20-letniemu ofensywnemu pomocnikowi Danielowi Chwałowskiemu z IV-ligowego Orkana Buczek.

Jeśli chodzi o ruchy kadrowe, to na pewno w rundzie wiosennej w  pomarańczowo-czarnych barwach nie zobaczymy Dawida Chudyby, któremu skończyło się wypożyczenie z Wisły Puławy. Bardzo możliwe jest też odejście Mateusza Mąki, który planuje przeprowadzkę do Warszawy i zgłosił już taką chęć trenerowi Tadeuszowi Krawcowi. – Jeśli chodzi o potencjalne wzmocnienia, to wszystko rozbija się o kwestie finansowe. Trudno mi myśleć o transferach, dopóki nie dostanę od zarządu potwierdzenia, że znajdą się środki na nowych zawodników – powiedział trener Krawiec.

W najbliższą sobotę pomarańczowo-czarni rozegrają swoje pierwsze spotkanie kontrolne, w którym zmierzą się z doskonale znaną drużyną z krakowskiej klasy okręgowej – Wieczystą Kraków, w barwach której występuje dwóch byłych reprezentantów Polski: Sławomir Peszko oraz Radosław Majewski, a także wychowanek KSZO, Adrian Frańczak. Jej szkoleniowcem jest z kolei Przemysław Cecherz, który w rundzie wiosennej sezonu 2017/18 był trenerem naszego zespołu. Mecz zostanie rozegrany 16 stycznia o godzinie 13 na terenie Piłkarskiego Ośrodka Treningowego przy ul. Kolejowej 20c w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niestety, z oczywistych względów odbędzie się on bez udziału publiczności, natomiast przeprowadzona zostanie transmisja live z tego wydarzenia. - Na pewno jest to drużyna bardzo medialna, mająca w swoim składzie zawodników, którzy grali na poziomie Ekstraklasy, czy nawet reprezentacji Polski, choć z drugiej strony trzeba pamiętać, że czekać nas jeszcze będą mecze z mocniejszymi piłkarsko drużynami, jak choćby Radomiakiem Radom, Motorem Lublin czy Sandecją Nowy  Sącz. Niemniej jednak, czeka nas fajny sparing, cieszymy się, że trener Cecherz chce go rozegrać w Ostrowcu, szkoda tylko, że odbędzie się on bez udziału publiczności - zakończył szkoleniowiec KSZO.

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u