Pomarańczowo-czarni jadą do Łagowa

Już jutro o godzinie 13 w Łagowie piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zagrają z miejscowym ŁKS w meczu 20. kolejki III ligi gr. IV.

Po ostatniej przegranej w Wiązownicy piłkarze ze Świętokrzyskiej jadą na trudny teren i wywiezienie stamtąd punktów nie będzie łatwym zadaniem. ŁKS po rozegranych 17 meczach w tabeli III ligi grupy IV zajmuje wysokie, dziewiąte miejsce z dorobkiem 28 punktów. W ostatniej kolejce, przed trzema dniami w Białej Podlaskiej ŁKS wygrał 2:0 po trafieniach Adama Imieli z rzutu karnego oraz Kacpra Rogozińskiego. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego są jednak także bardzo groźni przed własną publicznością – po porażce na inaugurację z Jutrzenką Giebułtów, gracze beniaminka potrafili choćby zremisować z Siarką Tarnobrzeg 1:1 czy pokonać 3:2 groźne Podhale Nowy Targ.

Najlepszym strzelcem ŁKS jest wspomniany już wcześniej 27-letni pomocnik Adam Imiela, autor ośmiu ligowych goli, były gracz m.in. Legionovii oraz GKS Tychy. Po sześć trafień mają Kacper Rogoziński, były mistrz Polski juniorów starszych w barwach Korony Kielce oraz sprowadzony przed sezonem 26-letni Brazylijczyk Amarildo Leirosa Junior, znany szerszej publiczności jako Amarildo Balotelli. Ostrowieccy kibice z pewnością mogą pamiętać także brata Kacpra Rogozińskiego, czyli Filipa Rogozińskiego, który występował w KSZO w rundzie wiosennej sezonu 2018/19. Nie sposób też nie wspomnieć o Adamie Mójcie, byłym graczu m.in. Odry Wodzisław Śląski, Wisły Kraków, GKS Bełchatów, czy Podbeskidzia Bielsko-Biała, mającym na swoim koncie 89 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. 34-letni obrońca przed przyjściem do Łagowa był graczem II-ligowej Pogoni Siedlce. W kadrze ŁKS znajduje się też wychowanek KSZO, Jakub Kapsa, lecz on od dłuższego czasu jest kontuzjowany i jutro na pewno nie będzie do dyspozycji trenera Pietrzykowskiego. W drużynie beniaminka oprócz wyżej wymienionych graczy znajduje się także dużo piłkarzy znanych ze świętokrzyskich boisk, jak choćby bramkarze Szymon Pietras i Przemysław Michalski, obrońca Szczepan Krzeszowski, czy doświadczony pomocnik Krystian Zaręba. Słowem: ŁKS to ciekawa drużyna, która może jeszcze namieszać w tym sezonie trzeciej ligi i z pewnością odbierze punkty niejednemu faworytowi.

W drużynie KSZO w jutrzejszym starciu nie zagra Jakub Głaz, który został ukarany czerwoną kartką w meczu z KS Wiązownica, a także pauzujący za czwartą żółtą kartkę Jakub Chrzanowski. Transmisja z jutrzejszego pojedynku dostępna będzie od godziny 12.50 pod poniższym linkiem:

https://polsport.live/mstv/transmisja/628/lks-kszo

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u