ŚLJS: KSZO zwyciężył Orlęta

W rozegranym dziś zaległym meczu 11. kolejki Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych pomarańczowo-czarni ograli Orlęta Kielce 3:2 Bramki dla KSZO zdobyli Łukasz Swat oraz Jakub Pawlik.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze otwierając wynik już w 10. minucie spotkania. Świetne prostopadłe podanie Kuziemki pozwoliło Jakubowi Pawlikowi znaleźć się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Orląt. Nasz skrzydłowy nie zwykł marnować takich okazji i ulokował piłkę w bramce. W międzyczasie kielczanie odpowiadali kontrami, jednak pomarańczowo-czarni z powodzeniem je odpierali. W 20. minucie meczu na indywidualny rajd zdecydował się Łukasz Swat. Po minięciu trzech rywali 18-latek kropnął precyzyjnie tuż przy słupku i podwyższył wynik na 2:0.

Po tej bramce w szeregach KSZO zrobiło się luźniej, jednak chyba zbyt luźno, ponieważ błędy w defensywie były coraz bardziej irytujące, czego nie krył duet trenerów Domagała-Pietrasiak. Po rzucie rożnym z 23. minuty błąd popełnił Kacper Rybiński, który wypiąstkował piłkę tuż pod nogi  Jakuba Bartczaka, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Do przerwy więc, KSZO schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron ostrowczanie podeszli nieco wyżej do rywala, gdyż w ostatnim kwadransie pierwszej części oddali inicjatywę rywalom. Pomarańczowo-czarni szukali swojej szansy przede wszystkim w kontratakach. Jeden z nich przyniósł trzecią bramkę dla KSZO. Kolejna solowa akcja Łukasza Swata i precyzyjny strzał nie dający żadnych szans bramkarzowi. Ta bramka wprowadziła sporo spokoju do drużyny, ale tylko do czasu. W 78. minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w naszym polu karnym zrobił się prawdziwy kocioł. Największym jednak sprytem wykazał się Jacek Karpacz, który bez namysłu uderzył z około siódmego metra na bramkę KSZO. Zasłonięty Kacper Rybiński nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia. Chwilę później mogło być 3:3, ale popularny „Ryba” przeniósł nad poprzeczkę mocny strzał kielczan.

Ostatecznie pomarańczowo-czarni zgarnęli komplet punktów. Było to ostatnie spotkanie w tej rundzie rozgrywek.

12 listopada 2020 r. – godz. 16:00 – Piłkarski Ośrodek Treningowy przy ul. Kolejowej

KSZO Ostrowiec Św. – Orlęta Kielce 3:2 (2:1)

Łukasz Swat 20′, 54′, Jakub Pawlik 10′ – Jakub Bartczak  23′, Jacek Karpacz 78′

KSZO: Rybiński – Osowski (52′ Cyran), Śmieszek, Wróbel, Wasilewski – Jas (78′ Krawiec), Szymański, Kuziemka (85′ Witczak), F. Lipka, Pawlik – Swat (90′ Barański)

Sędziował: Bartłomiej Dekiel (Okręg Starachowice)