KSZO w kolejnej rundzie OPP

W swoim pierwszym meczu w tegorocznej edycji Okręgowego Pucharu Polski pomarańczowo-czarni bez większych problemów pokonali 3:0 (2:0) IV-ligowy Alit Ożarów.

Pomarańczowo-czarni szybko objęli dwubramkowe prowadzenie za sprawą trafień Jakuba Głaza oraz Wojciecha Trochima. Tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu Tomasz Persona dośrodkował wprost na głowę Mateusza Mąki, który jak się później okazało ustalił wynik spotkania. Obie ekipy kończyły mecz w osłabieniu – w 78. minucie Damian Mężyk musiał opuścić boisko za sprawą dwóch żółtych kartek otrzymanych w odstępie pięciu minut, zaś tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra Kacper Plichta udał się na przedwczesny prysznic po bezpośredniej czerwonej kartce w następstwie faulu na wychodzącym na czystą pozycję Jakubie Chrzanowskim.

Alit Ożarów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (0:2)

0:1 Jakub Głaz 10 minuta

0:2 Wojciech Trochim 28 minuta

0:3 Mateusz Mąka 49 minuta

Alit: Janowski – Kosno, Bednarz (70′ Plichta), Kilijański, Kamiński, Praga, Piechniak, Poński (60′ Kończyk, 80′ Sobczyk), Łokieć, Stępień (46′ Król), Tomasik.

KSZO: Szymkowiak – Głaz, Mężyk, Dwórzyński (46′ Majewski), M. Kaczmarek (63′ Kraśniewski) – Chudyba, Mąka (63′ Zaklika), Imiołek, P. Kaczmarek (63′ Stanisławski), Persona – Trochim (46′ Chrzanowski).

Żółta kartka: Zaklika.

Czerwone kartki: (Kacper Plichta, Alit Ożarów, 90. minuta, za faul taktyczny – Damian Mężyk, KSZO, 78. minuta, za drugą żółtą)

Sędziował: Przemysław Sypuła (Starachowice)