Juniorzy odpadli z OPP

W rozegranym dziś meczu IV rundy Okręgowego Pucharu Polski drużyna juniorów starszych KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrała 0:1 (0:1) z IV-ligowym Starem Starachowice, tym samym kończąc swój udział w rozgrywkach.

Goście objęli prowadzenie w pierwszej części gry po tym, jak najsprytniejszy w naszym polu karnym okazał się Artur Kidoń. Po przerwie obie ekipy miały swoje sytuacje bramkowe, lecz żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Podopieczni duetu trenerskiego Waldemar Domagała – Dariusz Pietrasiak najbliżsi wyrównania byli w 80. minucie meczu, kiedy to doskonałym zagraniem z głębi pola popisał się Kacper Ziółkowski, a Jakub Pawlik, który zdołał uprzedzić Dominika Dziułkę i skierować piłkę głową w kierunku bramki Staru został powalony przez bramkarza gości. Niestety, całe zdarzenie miało miejsce jeszcze przed polem karnym, a defensorzy gości zdołali jeszcze wybić futbolówkę sprzed linii bramkowej. Pomimo ambitnych prób pomarańczowo-czarni nie zdołali zmusić do większego wysiłku Bartosza Gębury, który na ostatnie minuty meczu wcielił się w rolę bramkarza. Z drugiej strony podopieczni Arkadiusza Bilskiego mogli też podwyższyć prowadzenie, ale na nasze szczęście dwukrotnie dobrze po strzałach Mariusza Fabjańskiego interweniował Adam Dymanowski. - Zagraliśmy mecz, którego myślę, że nie powinniśmy przegrać. Od samego początku przejęliśmy inicjatywę, prowadziliśmy grę, nasze akcje wyglądały fajnie, składnie, lecz zabrakło troszeczkę szczęścia pod bramką. Star wykorzystał sytuacje, które stworzył, może nie do końca, bo w drugiej połowie też miał okazje, gdy myśmy się otworzyli. Cóż, przygoda w Pucharze Polski się skończyła na IV rundzie, myślę, że w przyszłym roku też wystartujemy. Nie przynieśliśmy wstydu, bo mecze, które rozgrywaliśmy były bardzo fajnie i optymistycznie prowadzone przez chłopaków, na pewno jest to dla nich ogromne doświadczenie – podsumował mecz i cały udział w tegorocznej edycji OPP trener KSZO, Waldemar Domagała.

KSZO II Ostrowiec Świętokrzyski – Star Starachowice 0:1 (0:1)

0:1 Artur Kidoń 24 minuta

KSZO: Dymanowski – Wróbel, Ziółkowski, Szymański, Toboła, Lipka (80′ Dziurzyński), Pawlik, Śmieszek, Stachurski (65′ Cyran), Osowski, Swat (88′ Witczak).

Star: Dziułka – Borkowski, Nowocień, Płatek, Marzec, Kidoń (46′ Fabjański), Kosztowniak, Białczak, Markiewicz, Śmigielski, Nowak (80′ Gębura).

Żółte kartki: Marzec, Nowocień.

Czerwona kartka: Dominik Dziułka (80. minuta, Star, za faul taktyczny)