Pomarańczowo-czarni jadą do Dębicy

Piłkarze KSZO swój kolejny mecz ligowy w ramach 14 kolejki III ligi gr. IV rozegrają w Dębicy, a ich rywalem będzie miejscowa Wisłoka.

Klub z Dębicy został założony w 1908 roku, co czyni go jednym z najstarszych w Polsce. Największy sukces biało-zielonych to 5. miejsce w II lidze w sezonie 1973/1974 oraz ćwierćfinał Pucharu Polski w sezonie 1992/1993. Tyle, że to bardzo odległe czasy. Obecnie Wisłoka zajmuje 13. miejsce w lidze z bilansem 4 zwycięstw, 3 remisów oraz 5 porażek. Trzeba jednak zaznaczyć, że w 6 rozegranych meczach u siebie Wisłoka wygrała tylko raz – z Orlętami Radzyń Podlaski. W ostatnich dwóch meczach ligowych piłkarze z Podkarpacia zanotowali dwa remisy po 0:0 – z Podlasiem i Avią. Dla ofensywy pomarańczowo-czarnych budujące może być to, że zespół prowadzony przez Dariusza Kantora u siebie strzelił tylko cztery bramki, a stracił ich aż osiem. Z kolei pomarańczowo-czarni jadą do Dębicy podbudowani ostatnim ligowym zwycięstwem z Chełmianką, a także po dwóch wyjazdowych wygranych. Ponadto, w ostatnim meczu gra pomarańczowo-czarnych także wyglądała nieźle. KSZO w ligowej tabeli plasuje się na 10. miejscu i ewentualna wygrana może pozwolić na zbliżenie się do Podhala czy Siarki.

W ostatnim meczu między Wisłoką a KSZO zwyciężyła rozegranym w Dębicy w październiku ubiegłego roku zwyciężyli gospodarze po trafieniach Damiana Lubery i Sebastiana Fedana. Obaj zawodnicy w dalszym ciągu grają w Wisłoce, lecz Sebastian Fedan będzie pauzował za kartki. Oprócz Lubery nasi gracze powinni zwrócić uwagę na Dawida Sojdę, byłego piłkarza m.in. Unii Tarnów, czy najlepszego strzelca biało-zielonych, Damiana Łanuchę, autora czterech goli. Z kolei w ekipie pomarańczowo-czarnych zabraknie pauzującego za żółte kartki Wojciecha Trochima oraz kontuzjowanych Michała Palucha i Mateusza Mąki. Ponadto, z racji tego, że Dębica znalazła się w czerwonej strefie dzisiejsze spotkanie rozegrane zostanie bez udziału publiczności. Na szczęście, będzie ono transmitowane pod poniższym linkiem od godziny 15.20:

https://polsport.live/wisloka/transmisja/561/wisloka-debica-kszo-1929-ostrowiec-sw

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u