Pomarańczowo-czarni podejmują Chełmiankę

Nie zwalniają tempa rozgrywki III ligi gr. IV – już jutro piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski podejmą przy Świętokrzyskiej Chełmiankę Chełm w meczu 13. kolejki.

Drużyna prowadzona przez Tomasza Złomańczuka zgromadziła jak do tej pory piętnaście punktów w jedenastu meczach. Nie jest to może szczyt marzeń drużyny z Chełma, niemniej jednak jest zdecydowanie lepiej niż w poprzednich rozgrywkach oraz na początku obecnych. Przypomnijmy, że gdyby nie pandemia koronawirusa Chełmianka najprawdopodobniej spadłaby do IV ligi, bowiem w poprzednim sezonie wygrała zaledwie jeden z dziewiętnastu meczów. Fatalną postawę biało-zielonych w lidze posadą przypłacił trener Artur Bożyk, z kolei po zaledwie czterech seriach spotkań (i czterech zdobytych punktach) obecnego sezonu zarząd zwolnił Jana Konojackiego, który zaczął pracę w styczniu bieżącego roku.

Chełmianka nie jest żadnym ligowym potentatem – podobnie jak nam, także i biało-zielonym przytrafiło się w tym sezonie kilka wpadek, do których można zaliczyć choćby domową porażkę z beniaminkiem z Wiązownicy (1:2), bezbramkowy remis ze słabiutkimi rezerwami Cracovii, czy wreszcie lanie sprzed dwóch tygodni w Świdniku. Na drugim biegunie jest jednak wygrana w Stalowej Woli, czy wyjazdowe wygrane z dwójką innych drużyn z Lubelszczyzny – Orlętami Radzyń Podlaski i Stalą Kraśnik. Tyle, że wydaje się, że od tak doświadczonej drużyny mimo wszystko powinno wymagać się nieco więcej.

W przerwie letniej do Chełma trafiło kilku piłkarzy dobrze znanych szerszej publiczności. O Tomaszu Brzyskim i Grzegorzu Boninie nie będziemy się rozpisywać, bowiem każdy kto śledzi trzecioligowe rozgrywki zna byłych reprezentantów Polski doskonale. Warto jednak wspomnieć także o bramkarzu Sebastianie Ciołku (kiedyś Stal Kraśnik, Sokół Sieniawa), obrońcach Łukaszu Mazurku i Przemysławie Kanarku (wcześniej odpowiednio Stal Kraśnik i Hetman Zamość), pomocniku Krystianie Wójciku (trafił z Górnika Łęczna), napastniku Pawle Myśliwieckim (osiem ligowych goli w barwach Hetmana w poprzednim sezonie), czy wreszcie pomocnikowi z Ukrainy Ołeksiju Prytulaku (Olimpia Elbląg). Razem ósemka bardzo doświadczonych graczy, która do Chełma trafiła przed sezonem. Trzeba zatem wymagać trochę więcej aniżeli jedynie spokojnego utrzymania.

Jeżeli chodzi o nasz zespół, to warto podkreślić, że w jutrzejszym spotkaniu do dyspozycji trenera Krawca będą już Marcin Kaczmarek i Maciej Kraśniewski. Dodatkowo, w meczu ze Stalą na boisku zameldował się też Tomasz Persona, tak więc mamy nadzieję, że ostrowczanie przełamią niekorzystną serię w starciach przed własną publicznością i zdobędą jutro jakże potrzebne punkty.

Spotkanie KSZO – Chełmianka rozpocznie się jutro o godzinie 16.30. Transmisja z meczu zostanie przeprowadzona na platformie Polsport i będzie dostępna pod poniższym linkiem:

https://polsport.live/mstv/transmisja/553/kszo-ostrowiec-sw-chelmianka-chelm

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u