Oldboje kończą udział w OPP

Piłkarze Oldboys KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zakończyli dziś udział w Okręgowym Pucharze Polski. Pomarańczowo-czarni ulegli IV-ligowemu OKS Opatów 2:4 (2:0).

Pierwsze minuty meczu należały do gospodarzy. Na bramkę Radosława Partyki uderzali Tomasz Żelazowski oraz Andrzej Kobylański, lecz napastnikowi zabrakło precyzji, zaś uderzenie pomocnika Oldboys KSZO obronił bramkarz gości. W odpowiedzi niecelnie na bramkę Tomasza Raka strzelał Sebastian Rusak. Końcówka pierwszej części meczu należała do pomarańczowo-czarnych. Najpierw efektownym uderzeniem „za kołnierz” z około czterdziestu metrów popisał się Jarosław Mosiołek, a pięć minut później Andrzej Kobylański po fantastycznym dograniu od Klaudiusza Łatkowskiego ze stoickim spokojem wykończył akcję.

Zanosiło się zatem na niespodziankę, jaką z pewnością byłby awans Oldboys KSZO do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski. Jednak drużyna gości w przerwie zdecydowała się na wprowadzenie aż czterech nowych zawodników, a wszyscy z nich wpisali się na listę strzelców, kończąc tym samym pucharową przygodę ostrowczan. Decydujące było sześć minut pomiędzy 59. a 65. minutą meczu. Najpierw Damian Szewczyk dopadł do odbitej przez Tomasza Raka piłki, następnie Sebastian Żelaszczyk wykorzystał dogranie z lewej strony boiska, a w 65. minucie ponownie Szewczyk trafił do siatki, tym razem uderzając zza pola karnego. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od słupka, a Rak nie miał szans na skuteczną interwencję. Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Michał Rutkowski.

Warto jednak podkreślić ambitną grę pomarańczowo-czarnych, którzy mieli swoje okazje przy stanie 2:3. W poprzeczkę trafił Dariusz Pietrasiak, niecelnie głową uderzał Grzegorz Klepacz, a ponadto dwukrotnie skutecznymi interwencjami popisywał się Radosław Partyka – najpierw po uderzeniu Rafała Barańskiego, a następnie Tadeusza Krawca. Hat-tricka mógł skompletować też Szewczyk, ale jedno z jego uderzeń trafiło w słupek.

Oldboys KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – OKS Opatów 2:4 (2:0)

1:0 Jarosław Mosiołek 37 minuta

2:0 Andrzej Kobylański 42 minuta

2:1 Damian Szewczyk 59 minuta

2:2 Sebastian Żelaszczyk 61 minuta

2:3 Damian Szewczyk 65 minuta

2:4 Michał Rutkowski 90+3 minuta

KSZO: Rak – Wróbel, Pietrasiak, Cichocki, Łatkowski – Barański, Kobylański, Mosiołek (73′ Klepacz), Kroczek (79′ Dyjewski), Marynowski – Żelazowski (49′ Krawiec).

OKS: Partyka – Smoliński, Jasiński, Łowicki, Szemraj – Cholewiński, Sidor, Rusak, Orłowski, Ożdżyński – Łata oraz Szewczyk, Żelaszczyk, Rutkowski, Trojanowski, Ożóg.

Sędziował: Szczepan Górczyński (Ostrowiec Świętokrzyski)