Stal lepsza w hutniczych derbach

Piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ulegli Stali Stalowa Wola 1:2 (1:1) w rozegranym dziś zaległym meczu 4. kolejki III ligi gr. IV. Dla pomarańczowo-czarnych jest to czwarta kolejna porażka przed własną publicznością.

W pierwszych minutach meczu doskonałą okazję na zdobycie pierwszego gola zmarnował Piotr Mroziński, ale piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką bramki Szymkowiaka. Gospodarze, którzy do dzisiejszego meczu przystępowali mocno osłabieni odpowiedzieli w 23. minucie – Paweł Kaczmarek dośrodkował piłkę w pole karne „Stalówki”, doskoczył do niej Wojciech Trochim, jednak koniec końców nic z tej akcji nie wynikło. Kilka minut później znów we znaki bramkarzowi Stali dał się Trochim, który posłał soczyste uderzenie na bramkę gości, ale Maciej Siudak wybił je na rzut rożny. Chwilę później pomarańczowo-czarni prowadzili już 1:0. Jakub Chrzanowski zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, do odbitej przez bramkarza gości piłki dopadł Trochim, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Niestety, już trzy minuty później fatalny błąd defensywy KSZO wykorzystał Piotr Mroziński, który precyzyjnym uderzeniem nie dał szans na skuteczną interwencję Karolowi Szymkowiakowi. Jeszcze przed końcem pierwszej części meczu pomarańczowo-czarni starali się odpowiedzieć – W 40 minucie kapitan aktywny dziś Trochim uderzał z rzutu wolnego, niestety piłka poszybowała ponad bramką. Co ciekawe, prowadzący zawody Adam Jamka do pierwszej połowy meczu doliczył aż osiem minut. Spowodowane było to groźnie wyglądającym zderzeniem się głowami Adama Waszkiewicza z Szymonem Stanisławskim, po którym gracz „Stalówki” długo nie podnosił się z murawy.

Druga połowa zaczęła się od intensywniejszych ataków gości, a KSZO zamknięty został na własnej połowie boiska. Co prawda kilka razy lewą stroną boiska szarpnął Chrzanowski, jednak jego uderzeniom po akcjach skrzydłami brakowało precyzji. W 66 minucie spotkania Stal wyszła na prowadzenie, po tym jak Mroziński dobił strzał Michała Fidziukiewicza. Goście mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, lecz strzał Mrozińskiego trafił w słupek. Pomarańczowo-czarni nie byli w stanie zagrozić gościom w końcowych fragmentach spotkania i siódma ligowa porażka w sezonie 2020/21 stała się faktem.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Stal Stalowa Wola 1:2 (1:1)

1:0 Wojciech Trochim 33 minuta

1:1 Piotr Mroziński 36 minuta

1:2 Piotr Mroziński 66 minuta

KSZO: Szymkowiak – Głaz, Dwórzyński, Majewski, Chudyba – P. Kaczmarek, Zaklika (72′ Imiołek), Mężyk (82′ Persona), Trochim (90′ Ziółkowski), Chrzanowski – Stanisławski.

Stal: Siudak – Waszkiewicz, Jarosz, Witasik – Szifer (62′ Stępniowski), Wiktoruk, Stelmach, Surmiak (62′ Sobotka), Zmorzyński – Mroziński (78′ Mistrzyk), Fidziukiewicz (86′ Grabarz).

Żółte kartki: Głaz – Waszkiewicz.

Sędziował: Adam Jamka (Kielce)

W swoim kolejnym meczu pomarańczowo-czarni podejmą przed własną publicznością Chełmiankę Chełm. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę, 3 października o godzinie 16.30 na Stadionie Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim.