Remis z Hutnikiem w sparingu

W dzisiejszym meczu kontrolnym piłkarze KSZO zremisowali 3:3 z beniaminkiem II ligi – Hutnikiem Kraków. Mecz rozegrano na Suchych Stawach.

Do przerwy ostrowczanie prowadzili po bramkach Roberta Majewskiego, który strzałem głową pokonał golkipera gospodarzy. W 42. minucie z rzutu karnego podwyższył Wojciech Trochim.

Po zmianie stron gospodarze wprowadzili sporo roszad w składzie, czego efektem był zdobyty gol kontaktowy. Na szczęście ostrowczanie po kilkunastu minutach odpowiedzieli. Swoją drugą bramkę w sporym zamieszaniu w polu karnym zdobył Robert Majewski. Ostatnie dziesięć minut należało już do gospodarzy. Najpierw samobójczą bramkę po rzucie rożnym strzelił Tomasz Persona, któremu piłka odbiła się od pleców i wpadła do siatki Karola Szymkowiaka. W 87. minucie kapitalny strzał zza pola karnego Reczulskiego zapewnił gospodarzom remis w tym spotkaniu.

W zespole KSZO testowany był 19-letni Patryk Moskiewicz, defensywny pomocnik, ostatnio występujący w krakowskiej Wiśle.

25 lipca 2020 r. – godz. 11:00 – Suche Stawy

Hutnik Kraków – KSZO Ostrowiec Św. 3:3 (0:2)

Handzlik 67′, samobójczy 82′, Reczulski 87′ – Majewski 38, 79′,  Trochim 42 (k)

Hutnik: Dul (46′ zawodnik testowany 1) – Pyciak, Jaklik, Kędziora, Czarniecki – Sobala, Drąg, Świątek, Linca, Tetych – Wójcik oraz Antoniak, Handzlik, Reczulski, Gierek, Zdebski, Musiał i testowany 2.

KSZO: Szymkowiak – Głaz, Mężyk (65′ Dereń), Majewski, Persona – P. Kaczmarek (46′ Zalewski), zawodnik testowany, Zaklika, Trochim (46′ Imiołek), Chrzanowski (46′ Szydłowski) – Stanisławski (46′ Paluch)