KSZO obronił puchar!

W dzisiejszym finale Okręgowego Pucharu Polski piłkarze KSZO pokonali rezerwy kieleckiej Korony 4:3 (2:0) i zagrają w centralnej fazie tych rozgrywek.

Festiwal goli rozpoczął bardzo szybko, bo już w 3. minucie Michał Paluch, dając KSZO prowadzenie w tym meczu. Wydawało się, że możemy być świadkami podobnego scenariusza do ostatniej pucharowej potyczki KSZO z Koroną II (8:0) jednak nic z tych rzeczy. Ostrowczanie troszkę spuścili z tonu, a Korona dwukrotnie groźnie zaatakowała w pierwszych dwóch kwadransach. W sytuacji z 25. minuty z linii bramkowej wybijać piłkę musiał Marcin Kaczmarek.

W odwecie w 38. minucie świetnie między dwoma rywalami przedarł się Szymon Stanisławski, który po strzale z okolic 10. metra podwyższył prowadzenie dla KSZO. Do przerwy ostrowczanie prowadzili dwiema bramkami.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry się nie zmienił. KSZO przeważał w posiadaniu piłki, a młodzi zawodnicy Korony odpowiadali kontratakami. I trzeba przyznać, że kilka razy podopieczni trenera Marcina Sasala mieli sporo szczęścia, że piłka nie lądowała w siatce bramki Pawła Lipca. Na pół godziny przed końcem spotkania kontaktowego gola zdobyli kielczanie, kiedy to po dobitce na listę strzelców wpisał się Dawid Lisowski. Odpowiedź KSZO była błyskawiczna, bo po upływie zaledwie dwóch minut dośrodkowanie Marcina Kaczmarka na gola zamienił Szymon Stanisławski, który wyskoczył najwyżej do centrowanej piłki i zaskoczył Sandacha. Kwadrans później wynik podwyższył Tomasz Persona, kapitalnie uderzając piłkę z za pola karnego obok bezradnego bramkarza kieleckiej Korony. Kiedy Wydawało się, że rezultat jest już rozstrzygnięty, wtedy Korona wyprowadziła dwa ciosy, wprowadzając sporo nerwowości w szeregi KSZO. W 76. minucie meczu rzut karny podyktowany za zagranie ręką Marcina Kaczmarka, na gola zamienił Dawid Lisowski. W doliczonym już czasie gry Jakub Górski ładnie minął dwóch naszych defensorów i posłał piłkę tuż przy słupki bramki Pawła Lipca. Na szczęście, ostrowczanie dowieźli korzystny wynik i po końcowym gwizdku arbitra mogli cieszyć się z obrony trofeum.

Spotkanie rozgrywane na Miejski Stadionie w Ożarowie mogło obejrzeć zaledwie 150 osób.

KSZO za zdobycie Pucharu Polski otrzymał czek od Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej na kwotę 6 tysięcy złotych oraz premię od PZPN na kwotę 40 tysięcy złotych. Rezerwy Korony otrzymały 4 tysiące złotych od ŚZPN oraz 10 tysięcy od PZPN.

Losowanie Pucharu Polski na szczeblu centralnym odbędzie się pod koniec lipca.

19 lipca 2020 r. – godz. 16:00 – Stadion Miejski w Ożarowie

Korona II Kielce – KSZO Ostrowiec Św. 3:4 (0:2)

Bramki: Dawid Lisowski 58′, 76′ k., Jakub Górski 90′- Michał Paluch 3′, Szymon Stanisławski 38′, 60′, Tomasz Persona 74′

Korona II: Sandach – Więckowski, Pierzchała, Sewerzyński, Bujak (70′ Szałas) – Górski, P. Lisowski, D. Lisowski, Petrović, Długosz – Rybus (46′ Gromulski)

KSZO: Lipiec – Majewski, Mężyk, Kaczmarek P., Persona, Kaczmarek M., Trochim, Mąka (70′ Ziółkowski), Chrzanowski (82′ Szydłowski), Paluch, Stanisławski