Ostrowczanie zaczynają ligowe zmagania

Piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski jutrzejszym meczem z Podhalem Nowy Targ zainaugurują rozgrywki rundy wiosennej.

W zimie przy Świętokrzyskiej odbyła się prawdziwa rewolucja kadrowa odbyła się przy Świętokrzyskiej. Odeszło kilka znaczących postaci, długo związanych z klubem jak choćby Jakub Kapsa, Damian Nogaj czy Daniel Dybiec, a na ich miejsce przyszło kilku ciekawych zawodników, a na ławkę trenerską powędrował Marcin Sasal. Kibice ostrowieccy zadają sobie pytanie ile ta drużyna jest w stanie zrobić w rundzie wiosennej. Pomimo dwóch wygranych w wyjazdowych starciach kończących 2019 rok, sytuacja ostrowczan w tabeli nie wygląda najlepiej. 13 miejsce z dorobkiem 24 punktów to wynik nieco poniżej przedsezonowych oczekiwań. Co prawda, przewaga nad szesnastymi Orlętami wynosi sporo, bo dziewięć punktów, ale trzeba mieć się na baczności, bo przy ewentualnych potknięciach może zrobić się nerwowo. Z drugiej jednak strony, ostrowczanie tracą jedynie dziewięć punktów do prowadzącej obecnie Korony. Piłkarzom KSZO na pewno zależało będzie na złapaniu dobrej serii już od pierwszych kolejek piłkarskiej wiosny, choć jak wiadomo piłka lubi płatać figle i szybko uczy pokory. Jutro do Ostrowca przyjeżdża Podhale Nowy Targ, które na wyjazdach gra bardzo słabo. Bilans nowotarżan to powiem 1 zwycięstwo, 4 remisy i 4 porażki. Niemniej jednak, w ostatnim meczu zaprezentowali się z dobrej strony, przegrywając  w dramatycznych okolicznościach 3:4 z rezerwami Korony. Podopieczni Marcina Zubka, który w grudniu ubiegłego roku zastąpił na stanowisku szkoleniowca „Szarotek” Dariusza Mrózka, to jednak trudny rywal, który w przeszłości niezbyt nam leżał. Dość powiedzieć, że przegraliśmy z nowotarżanami trzy ostatnie potyczki, a ostatnie zwycięstwo przy Świętokrzyskiej miało miejsce bardzo dawno, bo 13 sierpnia 2016 roku. Choć ostatnie sparingi i pucharowy mecz z ŁKS pokazują, że jeszcze sporo pracy przed podopiecznymi trenera Sasala, to jednak kibice pomarańczowo-czarnych z nadzieją patrzą na nadchodzącą rundę. Ostrowczanie dokonali kilku obiecujących wzmocnień, bowiem ofensywa KSZO została wzmocniona Michałem Gruntem, Adrianem Gębalskim i Wojciechem Trochimem, zaś w defensywie liczymy na byłego młodzieżowego reprezentanta Polski, Juliena Tadrowskiego. Z kolei do ekipy Podhala w przerwie zimowej dołączył doświadczony pomocnik Michał Nawrot, który ostatnie miesiące spędził w Stali Rzeszów. Szykuje się zatem ciekawe widowisko, do którego obejrzenia serdecznie Państwa zachęcamy!

Spotkanie KSZO –  Podhale odbędzie się jutro o godzinie 14 na Stadionie Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim. Transmisja z tego meczu zostanie przeprowadzona na platformie Polsport pod poniższym linkiem:

https://polsport.live/kszo/transmisja/430/kszo-ostrowiec-sw-nkp-podhale-nowy-targ?fbclid=IwAR3rztBdSv6UfshfEM302Ni0IGA7ZxMYyc-EaNy7MwTb_s6faw2Eod2NRoM

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u