Pomarańczowo-czarni zaczynają piłkarską wiosnę

Już jutro piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zagrają swój pierwszy tegoroczny mecz o stawkę. W Łagowie ich rywalem będzie miejscowy ŁKS Probudex, a stawką awans do ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski.

Nasz jutrzejszy rywal to aktualny lider IV ligi świętokrzyskiej i kto wie, czy nie najpoważniejszy kandydat do awansu do III ligi. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego mają aktualnie cztery punkty przewagi nad drugim GKS Nowiny, z którym zresztą wygrali bezpośrednie starcie przed własną publicznością. Co więcej, nie stracili choćby punktu w swoich domowych meczach w lidze w rundzie jesiennej, aplikując rywalom w ośmiu spotkaniach aż trzydzieści bramek.

Nie może to dziwić, jeśli spojrzymy na kadrę ŁKS, w której roi się od doświadczonych zawodników, którzy z niejednego piłkarskiego pieca chleb jedli. Są w niej dobrze znani ostrowieckiej publiczności Alex Szram, Filip Rogoziński, Piotr Gardynik czy od niedawna Jakub Kapsa. Ponadto piłkarzem naszego jutrzejszego rywala jest choćby doświadczony Andrzej Paprocki, który w barwach Korony Kielce zaliczył nawet epizod w Ekstraklasie, a także Szczepan Krzeszowski, który długo występował na poziomie III ligi, reprezentując barwy Wiernej Małogoszcz i Spartakusa Daleszyce. Nie należy też zapominać o najlepszym strzelcu zespołu – doświadczonym Karolu Mojeckim, który ma na swoim koncie siedem ligowych trafień. Tyle samo zaliczył też doświadczony Krystian Zaręba, lecz jego w jutrzejszym meczu nie zobaczymy, bowiem po zakończeniu piłkarskiej jesieni przeniósł się do Zdroju Busko-Zdrój.

Pomimo mocnej jak na IV ligę kadry gospodarzy, to ostrowczanie są faworytem jutrzejszego starcia. Drużyna prowadzona przez Marcina Sasala z pewnością będzie chciała obronić wywalczone przed rokiem trofeum, które pozwoliłoby jej zagrać w Pucharze Polski już na szczeblu centralnym. Obie ekipy w tej edycji pucharu rozegrały jeden mecz. Zarówno ŁKS, jak i KSZO, bez większych kłopotów uporali się z ekipami z ligi okręgowej – odpowiednio Zenitem Chmielnik oraz Klimontowianką Klimontów. Jutro poziom trudności dla obu ekip będzie zdecydowanie wyższy.

Spotkanie ŁKS – KSZO odbędzie się jutro o godzinie 13 na stadionie w Łagowie.

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u