Remis w sparingu z RKS Radomsko

W sobotnim meczu kontrolnym piłkarze KSZO zremisowali z jedenastą drużyną I grupy III ligi, zespołem RKS Radomsko 1:1 (1:0).

Obie ekipy miały w nogach ciężkie obozy dochodzeniowe, dlatego szkoleniowcy uczulali sędziów, by Ci nie dopuszczali do ostrej gry. Optycznie zespół KSZO wyglądał nieco lepiej od swoich rywali, jednak nie miało to żadnego przełożenia na wynik. Mimo wielu okazji dopiero w 40. minucie ostrowczanie wyszli na prowadzenie. Po serii dryblingów w polu karnym powalony został Jakub Chrzanowski, a rzut karny pewnie wyegzekwował Wojciech Trochim.

Po przerwie znów przewagę mieli gospodarze, z wyjątkiem ostatniego kwadransa, kiedy to zostali zepchnięci do defensywy przez ekipę z Radomska. Efektem tego był przepiękny gol Ryou Yoshioki z 75. minuty meczu. Piłka po strzale Japończyka trafiła wprost w okienko, pokonując bezradnego Konrada Zacharskiego.

Najważniejsze, że obie ekipy zakończyły spotkanie bez urazów. Nas cieszy powrót na boisko zarówno Patryka Cheby jak i Tomka Persony, którzy zagrali ostatnie pół godziny meczu.

W ostatnich dniach z kadry treningowej wypadł Mateusz Mąka, który nabawił się urazu przywodziciela i nie będzie zdolny do gry przez najbliższe dwa tygodnie. Nieobecny na sparingu był również Jan Imiołek, jednak – jak podkreślił Marcin Sasal – powinien być już od wtorku do dyspozycji.

8 lutego 2020 r. – godz. 12:00 – POT w Ostrowcu Św.

KSZO Ostrowiec Św. – RKS Radomsko 1:1 (1:0)

1:0 Wojciech Trochim 40′ (k.)

1:1 Ryou Yoshioka 75′

KSZO (I połowa): Lipiec – Dereń, Tadrowski, Mężyk, Kaczmarek – Laśkoś, Kasperkiewicz, Trochim, Bełczowski, Chrzanowski – Grunt

KSZO (II połowa): Zacharski – Rząsa, Tadrowski, Mężyk, Kaczmarek – Laskoś, Kasperkiewicz, Trochim, Chrzanowski, Bełczowski – Gębalski oraz Persona, Pawlik, Grunt, Cheba

Widzów: ok. 100

Kolejny sparing nasi piłkarze rozegrają za tydzień, w sobotę 15 lutego z Motorem Lublin na terenie Piłkarskiego Ośrodka Treningowego przy ul. Kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Początek meczu o godzinie 11:00.