Zwyciężyć pomimo problemów

Jutrzejsze starcie z Orlętami Radzyń Podlaski to dla ostrowczan mecz z gatunku tych za „sześć punktów”, bowiem obie ekipy zaciekle walczą o to, by nie przezimować w strefie spadkowej.

Ostrowczanie nie wygrali trzech ostatnich spotkań. Ba, strzelili w nich zaledwie jedną bramkę, co pokazuje, że kryzys niewątpliwie jest. Zamiast patrzeć w górne rejony tabeli, pomarańczowo-czarni uwikłali się w walkę o ligowy byt. Jutrzejszy rywal KSZO to obecnie 16 drużyna ligi, co wskazuje, że może to być bardzo wyrównane starcie. Podopieczni Rafała Borysiuka (brata Ariela, byłego reprezentanta Polski, a obecnie gracza mołdawskiego Sheriffa Tiraspol) odnieśli zaledwie trzy zwycięstwa w szesnastu ligowych meczach. Gracze Orląt przegrali dwa ostatnie spotkania, ale wcześniej sensacyjnie ograli lidera, czyli rezerwy kieleckiej Korony i to w dodatku na jej terenie. Zaledwie jedenaście bramek strzelonych (najsłabszy atak w całej lidze) pokazuje, że radzynianie mogą być drużyną, która może do ostatniej kolejki walczyć o ligowy byt. Pamiętajmy jednak, że ligowa tabela jest niezwykle spłaszczona – podopieczni Sławomira Majaka pomimo tego, że zajmują obecnie dopiero czternaste miejsce, to do siódmej Avii tracą zaledwie sześć punktów. A z Avią przyjdzie nam się zmierzyć w następnej kolejce, a dokładnie 23 listopada i będzie to ostatni mecz w tej przedłużonej rundzie jesiennej.

W drużynie gospodarzy jest kilku piłkarzy z większym doświadczeniem na poziomie III ligi, a nawet wyższych klas rozgrywkowych, jak choćby doświadczony Radosław Kursa (były gracz m.in. Motoru Lublin, Widzewa Łódź czy Wisły Płock), najlepszy strzelec gospodarzy Patryk Szymala, czy były gracz m.in. Wisły Puławy, napastnik Karol Kalita. W naszym zespole po przymusowej pauzie spowodowanej nadmiarem żółtych kartek do składu wraca Jakub Chrzanowski. W ostatnim meczu pomiędzy obiema ekipami pomarańczowo-czarni wygrali przy Świętokrzyskiej 2:0 po trafieniach Bartłomieja Smuczyńskiego i Michała Grunta.

Początek spotkania Orlęta – KSZO jutro o godzinie 13 na stadionie Orląt w Radzyniu Podlaskim.

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u