Wygrana na zakończenie rundy

W meczu kończącym rundę jesienną nasze piłkarki zwyciężyły Eskę Skarżysko-Kamienna na ich terenie 2:0. Obie bramki padły łupem najskuteczniejszej zawodniczki KSZO – Kingi Bajak.

Przebieg całego spotkania miał charakter senny, niczym uśpiony komputer. Ostrowczanki dość długo nie mogły się przebić przez mur defensywny Eski. Sytuacji podbramkowych było o wiele mniej niż w poprzednich spotkaniach KSZO. Na pierwszego gola musieliśmy czekać aż do 30 minuty. Tak, tak, jesteśmy przyzwyczajeni do szybciej strzelonych bramek, stąd to określenie. Kinga Bajak, która ucieka „Lewemu” w klasyfikacji strzelców wykończyła celną główką dośrodkowanie Wiktorii Latały i otworzyła wynik meczu. Do końca pierwszej połowy rezultat pozostał bez zmian.

Druga połowa to odbicie lustrzane tej pierwszej. Znów przewaga optyczna KSZO, Eska ograniczała się jedynie do kontrataków, z których i tak niewiele wynikało. Zaledwie cztery minuty po wznowieniu swoje drugie trafienie w tym meczu, a szesnaste w sezonie zanotowała Kinga Bajak, która tym razem po asyście Moniki Zakrzewskiej mogła cieszyć się z podwyższenia wyniku. Na kwadrans przed końcem meczu, trener Kroczek desygnował do gry Angelikę Olszewską i Julię Dziekańską, dając odpocząć el Capitano, Patrycji Wiśnios oraz Jagodzie Borek.

Mimo prób nie udało się podwyższyć wyniku, a co ważniejsze nie stracić bramki. Tak, więc pomarańczowo-czarne pozostają na ten moment niepokonane, z kompletem punktów, czterdziestoma dwoma trafieniami oraz bez straconej bramki w swoim dorobku. Lepiej się chyba nie da…

Tuż przed meczem nasze piłkarki wsparły transparentem oraz specjalnymi opaskami na nadgarstkach koleżankę z drużyny, Monikę Sławek, która wkrótce przejdzie zabieg na łąkątkę. Życzymy zdrowia i szybkiego powrotu na boisko!