Po kolejne punkty z Hetmanem

Po wygranej z Chełmianką ostrowczanie postarają się pójść za ciosem i zdobyć kolejne trzy punkty w starciu z inną ekipą z Lubelszczyzny, a mianowicie Hetmanem Zamość.

W ostatniej kolejce pomarańczowo-czarni odnieśli jakże cenne zwycięstwo, które może stanowić dobry prognostyk przed kolejną częścią sezonu, jednak pesymiści mogliby powiedzieć, że grze naszego zespołu daleko było do ideału. Jak pamiętamy, po meczu zwolniony został trener gości Artur Bożyk, a stało się to tuż przed niezwykle prestiżowym pojedynkiem w Pucharze Polski z Lechią Gdańsk. Szczerze mówiąc, nie popieramy takich akcji, natomiast wróćmy może do jutrzejszego spotkania. Ostrowczanie zajmują obecnie dwunaste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 16 punktów i idealnym bilansem bramkowym 15:15. Cieszyć może to, że odblokowali się strzelcy Jakub Chrzanowski i Tomek Chałas-który nie ukrywajmy, że w Ostrowcu chciałby zacząć nowe piłkarskie życie. KSZO był blisko strefy spadkowej, ale na całe szczęście uciekliśmy spod topora. Na razie na sześć punktów, lecz miejmy nadzieję, że zaczniemy marsz w górę tabeli. Jutrzejszy rywal ostrowczan to ich sąsiad – trzynaste miejsce w tabeli, 15 punktów i fatalne ostatnie 4 mecze – bez zwycięstwa(ba, nawet bez remisu). Trenerem rywali jest Jacek Ziarkowski, były piłkarz m.in. Odry Wodzisław Śląski, niegdysiejszy król strzelców ówczesnej II ligi sezonu 2001/02 w barwach właśnie zamojskiego Hetmana. Zwrócić będzie trzeba natomiast uwagę także na Kamila Oziemczuka – były piłkarz m.in. Górnika Łęczna czy Motoru Lublin, a obecnie napastnik Hetmana zdobył w tym sezonie już 6 bramek i to on może siać postrach pod bramką pomarańczowo-czarnych. A co słychać u gospodarzy? Zdobyte punkty w meczu z Chełmianką dały wewnętrzny spokój trenerowi Majakowi ale czy na długo? O tym przekonamy się w najbliższych tygodniach. Mecze z Hetmanem w historii bywały trudne. Pierwsze jakie przychodzi na myśl to, to z 5 maja 2001 roku i wygrana ostrowczan na Lubelszczyźnie 2:1. KSZO tamten sezon zakończył na 2 miejscu w II lidze, co dało upragniony awans do Ekstraklasy. Z kolei tamten sezon Hetman zakończył na trzecim miejscu. Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się jutro około godziny 17.

Spotkanie KSZO –  Hetman zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim jutro o godzinie 15. Transmisję z meczu przeprowadzi polsport.live w usłudze PPV.

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u