Kobiety: Kolejny rywal zdominowany

Piłkarki KSZO w swoim ostatnim meczu bez problemów pokonały Top Spin Promnik, aplikując rywalkom aż dziesięć goli, nie tracąc przy tym żadnego. Miano Woman of the match trafiło do Kingi Bajak, autorki ośmiu trafień dla pomarańczowo-czarnych.

Pierwsze dwadzieścia minut tego spotkania było chaotyczne z obu stron. Ostrowczanki, chyba nie do końca wyspane nie potrafiły skonstruować dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Gra wyglądała dość schematycznie i czytelnie, stąd Top Spin bronił dobrze, przynajmniej przez jakiś czas. Wtedy do głosu doszła snajperka KSZO – Kinga Bajak, która jeszcze do przerwy zanotowała hat-tricka.

W drugiej części meczu trener Kroczek wprowadził nieco zmian – taktycznych i personalnych oraz z całą pewnością sporo powiedział w szatni swoim dziewczynom. Na efekty nie musieliśmy długo czekać. W pierwszym kwadransie drugiej połowy kolejne dwie bramki Kingi Bajak dały do zrozumienia ekipie z Promnika, że nie mają za bardzo czego u nas szukać. W 65. minucie nastąpiła mała odmiana, bo swoje trafienie zanotowała inna nasza zawodniczka – Weronika Walęciak. W cztery minuty (między 68. a 72.) Kinga pokonała bramkarza gości trzykrotnie. Na osłodę, dziesiąte trafienie należało jednak do Wiktorii Latały.

13 października, godz. 11:00 – Piłkarski Ośrodek Treningowy przy ul. Kolejowej

KSZO Ostrowiec Św. – Top Spin Promnik 10:0 (3:0)

10:0 Wiktoria Latała 75′

KSZO: Naglarska – Gałek (46′ Żelazowska), Duda, Zięba (84′ Stępień) – Olszewska (84′ Jędrzejewska), Zakrzewska, Wiśnios, Walęciak, Jurecka – Bajak, Latała

Kolejne spotkanie ligowe nasze piłkarki rozegrają w niedzielę 27 października o godzinie 11:00 w Skarżysku-Kamiennej, gdzie będą podejmowane przez miejscową Eskę. Wcześniej jednak, bo w środę, 16 października nasze panie zagrają pucharowe starcie z Podgórzem Kraków. Mecz rozegrany zostanie o godzinie 18:00 na terenie Piłkarskiego Ośrodka Treningowego.