KSZO przegrywa z Wisłoką

Nie tak sobotnie popołudnie wyobrażali sobie piłkarze oraz kibice KSZO Ostrowiec. W meczu 12 kolejki III ligi gr. IV podopieczni Sławomira Majaka ulegli w Dębicy Wisłoce 0:2 (0:1).

Cały mecz stał na słabym poziomie, a o wyniku zadecydowały błędy indywidualne ostrowczan. Pierwszy kwadrans był pod dyktando gospodarzy, co zostało udokumentowane bramką Damiana Lubery w 9. minucie spotkania. Zawodnicy obydwu drużyn popełniali dramatyczne błędy, jak choćby ten, po którym od 42. minuty pomarańczowo-czarni grali z przewagą jednego zawodnika. Wówczas czerwoną kartkę dostał bramkarz gospodarzy Kamil Dybski po faulu na Kamilu Bełczowskim. W 23 minucie kapitan KSZO Marcin Kaczmarek dostał świetną piłkę w polu karnym, ale zabrakło mu w tej sytuacji precyzji, bo trafił jedynie w boczną siatkę. O ile faul przed polem karnym i czerwona kartka dla bramkarza Wisłoki była prawidłowa, to brak odgwizdania ręki w 32 minucie był lekko niezrozumiały. I tutaj piłkarze KSZO mogli mieć pretensje do sędziego prowadzącego to spotkanie.

W drugiej połowie, pomimo przewagi liczebnej, ostrowczanie grali zbyt chaotycznie i nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką gospodarzy. Natomiast Wisłoka wyczekała i zadała decydujący cios. W 79 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawego sektora boiska wykorzystał Fedan, który dostał piłkę na ósmy metr i z zimną krwią, będąc niepilnowanym ustalił wynik tego spotkania. Oceniając ten mecz można byłoby stwierdzić, że KSZO zagrał przeciętnie, bez wiary w to, że można wywieźć korzystny rezultat z Dębicy. Po 12 kolejkach pomarańczowo-czarni zajmują zatem zaledwie 13 miejsce z dorobkiem 13 punktów. Na pochwałę zasługuje jedynie fakt, że dobry doping przeprowadzili nasi kibice, którzy przez pełne 90 minut zagrzewali do boju naszych piłkarzy.

Wisłoka Dębica – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (1:0)

1:0 Damian Lubera 9 minuta

2:0 Sebastian Fedan 79 minuta

Wisłoka: Dybski – Cabała, Remut, Pelc – Rębisz (59′ Król), Wrzosek (42′ Libera), Łanucha, Fedan, Wilk (68′ Hus) – Sojda, Lubera (52′ Maik, 74′ Prokop).

KSZO: Lipiec – D. Cheba, Dereń, Worach, Persona – Kaczmarek (68′ Nogaj), Mężyk, Imiołek, Bełczowski – Chrzanowski, Chałas (72′ Kapsa).

Żółte kartki: Wilk, Maik, Fedan, Król, Łanucha – Dereń, Chrzanowski.

Czerwona kartka: Kamil Dybski (39 minuta, za faul taktyczny poza polem karnym)

Sędziował: Paweł Bagan (Kraków)

Kolejne spotkanie KSZO rozegra 19 października (sobota), a rywalem będzie niżej notowana Chełmianka Chełm. Mecz zostanie rozegrany w Ostrowcu Świętokrzyskim o godzinie 15 i będzie transmitowany na platformie Polsport.