KSZO w V rundzie OPP

Nie było niespodzianki w rozegranym dziś spotkaniu IV rundy Pucharu Polski na szczeblu Świętokrzyskiego ZPN. Pomarańczowo-czarni pewnie pokonali występującą w klasie okręgowej Klimontowiankę Klimontów 3:0 (2:0) i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek.

W pierwszych minutach spotkania gospodarze mogli objąć prowadzenie, lecz Maciej Kiliański uderzając z ostrego kąta trafił w słupek. W odpowiedzi strzał Damiana Nogaja wylądował na poprzeczce bramki Klimontowianki. Nasi piłkarze nie kazali jednak długo czekać na gole – najpierw Jakub Chrzanowski wykorzystał precyzyjne dogranie od Jakuba Kapsy, a następnie były piłkarz m.in. Górnika Łęczna i Chrobrego Głogów po podaniu od Kacpra Ziółkowskiego piętą posłał piłkę do bramki gospodarzy. W pierwszej części gry trafił też Damian Nogaj, lecz zdaniem arbitra był na spalonym. Wynik ustalił w drugiej połowie meczu Jakub Kapsa, pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany przez arbitra po faulu na Patryku Rząsie.

Klimontowianka Klimontów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (0:2)

0:1 Jakub Chrzanowski 19 minuta

0:2 Jakub Chrzanowski 38 minuta

0:3 Jakub Kapsa 61 minuta rzut karny

KSZO: Pietrasik – Łokieć, Miłek, Worach (46′ Mężyk), Ziółkowski – Nogaj (61′ Wróbel), Kutera (46′ Rząsa), Mąka, Kapsa – Szymański (46′ Burzyński), Chrzanowski (46′ Bełczowski).

Żółte kartki: Chrzanowski, Burzyński.

Sędziował: Przemysław Sypuła (Starachowice)

Kolejna runda Okręgowego Pucharu Polski zostanie rozegrana najprawdopodobniej 1 marca 2020 roku.