Do Klimontowa po awans

Jako, że KSZO odpadł z Pucharu Polski na szczeblu centralnym, pomarańczowo-czarnym pozostaje gra na szczeblu okręgu, ażeby w kolejnym sezonie kolejnym znów móc uczestniczyć w rozgrywkach ogólnopolskich. 

W bieżącej edycji OPP ostrowczanie zaczynają już od IV rundy (1/16 finału), nie zaś od V rundy, jak miało to miejsce w latach ubiegłych. Jutro pomarańczowo-czarni zmierzą się z Klimontowianką PBI Klimontów, której trenerem jest obecnie Łukasz Szymański. Piłkarze z Klimontowa we wcześniejszej rundzie nie musieli wybiegać na boiska, gdyż starcie z IV-ligowym Starem Starachowice wygrali walkowerem (goście nie dotarli na mecz). Nasi rywale plasują się na ósmym miejscu w ligowej tabeli, a w dziewięciu dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadzili 14 punktów – 4 razy zwyciężali (Victoria Skalbmierz, Zenit Chmielnik, Świt Ćmielów, Kamienna Brody), dwukrotnie remisowali oraz trzy razy przegrali (w tym w ostatni weekend ze Spartą Kazimierza Wielka). Co ciekawe, strzelili aż osiemnaście bramek, tracąc przy tym dwanaście. KSZO na pewno będzie musiał uważać, bo Klimontowianka odniosła 3 zwycięstwa (komplet) na swoim boisku. Jest niepokonana u siebie z dorobkiem 10 strzelonych bramek i 3 straconych – to może imponować, lecz KSZO to przeciwnik z wyższej półki niż jej ligowi rywale. Warto dodać, że w drużynie gospodarzy występuje kilku zawodników dobrze znanych ostrowieckiej publiczności – jak choćby Kamil Dziadowicz, Patryk Niziołek czy Michał Mikosa.

Piłkarze Sławomira Majaka chcą wreszcie wygrać po pięciu spotkaniach z rzędu o stawkę bez zwycięstwa, a szansa na to jest bardzo duża. Podobnie zresztą jak na sprawdzenie kilku wariantów gry i przetestowanie zawodników, którzy w ostatnim czasie grali mniej. Po meczu pucharowym KSZO nie ma czasu na odpoczynek, bo już 12 października zagra w Dębicy z miejscową Wisłoką. Potem piłkarze ostrowieckiego klubu wracają na dwa mecze na Świętokrzyską i będą to starcia odpowiednio z Chełmianką Chełm – 19 października oraz Hetmanem Zamość – 26 października. A pamiętajmy, że to nie koniec ligowych emocji, bo już w listopadzie w Ostrowcu mecz z Motorem Lublin. Jednakże skupmy się na meczu pucharowym i awansujmy do kolejnej rundy bezproblemowo, bo takie mecze trzeba po prostu wygrać. W ostrowieckim zespole zabraknie jutro kontuzjowanych Jana Imiołka oraz Daniela Dybca, z kolei w kadrze na mecz znajdzie się trójka zawodników z drużyny juniorów starszych – Piotr Kutera, Mateusz Wróbel oraz Dawid Szymański.

Spotkanie Klimontowianka – KSZO odbędzie się jutro o godzinie 15 w Klimontowie.

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u