Kolejna demolka naszych piłkarek

Trzeci mecz ligowy, trzeci festiwal strzelecki oraz trzecie z rzędu czyste konto. Lepszego początku nie mogły sobie wymarzyć piłkarki KSZO w obecnym sezonie III ligi Kobiet. W dzisiejszym spotkaniu nasze dziewczyny wysoko pokonały Bucovię Bukowa 9:0 (4:0) i umocniły się na pozycji lidera.

Mecz doskonale zaczął się dla gospodyń. Już w 2. minucie piłkę przerzuconą przez Monikę Zakrzewską z najbliższej odległości do pustej bramki wbiła Angelika Olszewska. Ostrowczanki poszły za ciosem i cztery minuty później podwyższyły za sprawą popularnego „Szatana”. Jurecka najpierw ograła jedną z rywalem a później fantastycznie przymierzyła z szesnastu metrów, nie dając szans bramkarzowi. W 12. minucie przy golu na 3:0 asystowała Angelika Olszewska, która z prawej strony dośrodkowała piłkę w pole karne. Bramkarz Bucovii minął się z piłką czym sprezentował szansę Wiktorii Latale, której pozostało tylko dołożyć nogę i umieścić piłkę w siatce. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisała się Kinga Bajak, która po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierowała piłkę głową do bramki Bucovii.

Drugą połowę ostrowczanki rozpoczęły z jedną roszadą w zespole. Wiktorię Latałę zastąpiła Jagoda Borek. Mimo gorączki, z którą przyszło grać naszej skrzydłowej „Jadźka” dała sporo drużynie, ale o tym za moment. Siedem minut po wznowieniu padł kolejny gol dla KSZO, autorstwa Moniki Zakrzewskiej, która przecięła dośrodkowanie Patrycji Wiśnios. Zespół z Bukowej kompletnie przygasł i zaczął stawiać autobus we własnym polu karnym, broniąc się przed totalnym blamażem. W 51. minucie swoje drugie trafienie, w dodatku luksusowe, zanotowała Angelika Olszewska. Nasza zawodniczka uderzyła bardzo precyzyjnie i piłka po odbiciu od słupka zatrzepotała w siatce. Na kolejną bramkę musieliśmy czekać aż do 75. minuty. Dobre podanie od Wiśnios na prawą flankę otrzymała Jagoda Borek, która wyprzedziła dwie rywalki i ulokowała piłkę tuż pod poprzeczką. Trener Kroczek, widząc, że niedyspozycję „Jadźki” postanowił dać jej odpocząć. Za nią do boju posłał Klaudię Jędrzejewską. Gdy wszyscy zgromadzeni na terenie POT przy Kolejowej wyczekiwali końcowego gwizdka, w ostatnich dwóch minutach ostrowczanki zadały dwa kończące ciosy, oba autorstwa Wiktorii Jureckiej.

Zwycięstwo okazałe, trzeba przyznać, jednak zdaje się, że nadal nie jest to pełnia możliwości naszego zespołu. Ten zespół stać na więcej, bo potencjał jest, a czwarty mecz zagrany na zero z tyłu jest tego dowodem. Dziewczyny, trenujcie dalej i ciężej, a z tej mąki chleb będzie.

6 października 2019 r. – godz. 11:00 – boisko przy ul. Kolejowej

KSZO Ostrowiec Św. – Bucovia Bukowa 9:0 (4:0)

1:0 Angelika Olszewska 2′

2:0 Wiktoria Jurecka 6′

3:0 Wiktoria Latała 12′

4:0 Kinga Bajak 34′

5:0 Monika Zakrzewska 47′

6:0 Angelika Olszewska 51′

7:0 Jagoda Borek 75′

8:0 Wiktoria Jurecka 78′

9:0 Wiktoria Jurecka 80′

KSZO: Naglarska – Gałek, Duda, Zięba (70′ Żelazowska) – Olszewska (76′ Rutkowska), Wiśnios, Zakrzewska (60′ Stępień), Walęciak, Jurecka – Bajak, Latała (41′ Borek (76′ Jędrzejewska))

Kolejne spotkanie nasze piłkarki rozegrają w 13 października, ponownie przed własną publicznością. Na terenie Piłkarskiego Ośrodka Treningowego nasze zawodniczki podejmą Top Spin Promnik. Początek meczu o godzinie 11:00.

 

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u