KSZO odpada z Pucharu Polski

Nie było niespodzianki w rozegranym wczoraj meczu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski – pomarańczowo-czarni przegrali przed własną publicznością 1:3 (1:2) z I-ligową Sandecją Nowy Sącz i pożegnali się z rozgrywkami.

Ostrowczanie zaczęli wczorajszy mecz bardzo obiecująco. Zgromadzeni przy Świętokrzyskiej kibice mogli mieć nadzieję, że gospodarze, podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszych latach, będą w stanie pokusić się o niespodziankę i wyeliminowanie wyżej notowanego rywala z rozgrywek. Świetną okazję zmarnował Damian Nogaj, który przegrał pojedynek sam na sam z Krzysztofem Baranem, jednak kilkanaście minut później prowadzenie ostrowczanom dał Jakub Chrzanowski, który efektownym strzałem „nożycami” pokonał golkipera Sandecji. Niestety, kluczowe okazały się kolejne fragmenty meczu – podopieczni trenera Sławomira Majaka nie zdołali dowieźć tego rezultatu do przerwy. Ba, to „Sączersi” schodzili na przerwę z prowadzeniem po trafieniach Tadeusza Sochy oraz Brazylijczyka Thiago. Najpierw, po dośrodkowaniu Michała Walskiego akcję skutecznie wykończył Socha, a następnie Thiago przejął podanie od Mateusza Mąki do Karola Woracha i po indywidualnej akcji i minięciu naszych obrońców pokonał strzałem w krótki róg Pawła Lipca.

Po przerwie pomarańczowo-czarni próbowali doprowadzić do wyrównania, ale nie licząc niezłej, lecz niewykorzystanej sytuacji Chrzanowskiego, niewiele byli w stanie zrobić. Sandecja dobiła ostrowczan na nieco ponad kwadrans przed końcem meczu. Po zagraniu długiej piłki na Korzyma, napastnik gości wygrał pojedynek z Danielem Dybcem i dograł piłkę wzdłuż bramki, a akcję strzałem z najbliższej odległości wykończył Ogorzały.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Sandecja Nowy Sącz 1:3 (1:2)

1:0 Jakub Chrzanowski 28 minuta

1:1 Tadeusz Socha 35 minuta

1:2 Thiago Rodrigues de Souza 42 minuta

1:3 Kamil Ogorzały 73 minuta

KSZO: Lipiec – Cheba (66′ Chałas), Mężyk, Dybiec, Worach – Persona, Imiołek (46′ Miłek), Mąka (46′ Burzyński), Kaczmarek, Nogaj – Chrzanowski.

Sandecja: K. Baran – Socha, G. Baran, Basta, Maślanka (70′ Danek) – Walski, Kanach, Thiago (77′ Dudzic), Kun, Ogorzały (84′ Flis) – Korzym.

Żółte kartki: Basta, Thiago.