Kolejny remis pomarańczowo-czarnych

Piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski po raz kolejny podzielili się punktami – tym razem pomarańczowo-czarni bezbramkowo zremisowali przed własną publicznością z Siarką Tarnobrzeg.

Przed meczem wydawało się, że spadkowicz z drugiej ligi, który bardzo dobrze zaczął sezon, będzie faworytem, przy słabym początku sezonu w wykonaniu KSZO. Drużyna Siarki przystępowała do wczorajszego meczu z tylko jedną porażką od początku sezonu, z rezerwami kieleckiej Korony, mając ponadto dwa razy więcej bramek strzelonych niż straconych (stosunek 16:8).

Jednak od początku spotkania to KSZO ruszył do ataku i już w 4. minucie groźny strzał oddał Imiołek, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Hieronima Zocha. Z kolei w 13. minucie prowadzenie pomarańczowo-czarnym mógł dać Rząsa, jednak minął się z piłką po dośrodkowaniu Dominika Cheby. W pierwszej połowie do sytuacji strzeleckich dochodził jeszcze Jakub Chrzanowski, ale żadnej okazji nie udało się wykorzystać. Pomimo przewagi w środkowej strefie boiska drużyna gości nie potrafiła się przedrzeć przez defensywę KSZO. Najgroźniejszą sytuację miał Mateusz Janeczko, lecz jego strzał zablokowali ostrowieccy defensorzy

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie – niby to Siarka dłużej prowadziła piłkę, ale to akcje KSZO były groźniejsze. Obie drużyny próbowały szczęścia po stałych fragmentach ale właśnie formacje obronne miały „swój wieczór”. Najlepszą okazję do zdobycia zwycięskiego gola miał w samej końcówce Damian Mężyk, jednak będąc kilka metrów przed bramką fatalnie spudłował. Goście mogli zdobyć gola po akcji Łukasza Świderskiego, ale na nasze szczęście skuteczną interwencją popisał się w tej sytuacji Paweł Lipiec.

Z perspektywy całego meczu można stwierdzić, że obie drużyny lepiej sobie radziły w destrukcji niż w kreacji. Przebieg meczu raczej „na remis”, choć gdyby KSZO wykorzystał którąś z okazji, to tarnobrzeżanie tak naprawdę nie mogliby narzekać na niesprawiedliwy wynik.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Siarka Tarnobrzeg 0:0

KSZO: Lipiec – D.Cheba, Dybiec, Worach, Persona – Chrzanowski (90’ Bełczowski), Mężyk, Burzyński (66’ Mąka), Imiołek, Rząsa – Chałas (74’ Nogaj).

Siarka: Zoch – Głaz, Józefiak, Duda, Sulkowski – Kasperkiewicz (90.Wiktor), Lenartowski, Kargulewicz (64’ Świderski), Pyrdek (70′ Gębalski), Janeczko – Ropski.

Żółte kartki: Mężyk, Majak (trener) – Kasperkiewicz, Kargulewicz.

Sędziował: Łukasz Królczyk (Nowy Targ).

Kolejne spotkanie nasi piłkarze rozegrają w najbliższy wtorek, 24 września. Tym razem będzie to starcie w ramach 1/32 finału Pucharu Polski, a przy Świętokrzyskiej podejmiemy I-ligową Sandecję Nowy Sącz. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.