Zapewnić sobie spokojny weekend

Już jutro przy Świętokrzyskiej 11 w 9. kolejce III ligi grupy IV pomarańczowo-czarni podejmą wicelidera tabeli, a mianowicie Siarkę Tarnobrzeg. Drużyna typowana do awansu będzie próbowała wywieźć punkty z Ostrowca. 

KSZO po punkcie zdobytym w Puławach chce utrzeć nosa faworytom tego spotkania i zbliżyć się do czołówki tabeli. Drużyna z Podkarpacia to bardzo niewygodny rywal, który w tym sezonie wygrał 4 spotkania, 3 zremisował i tylko jedno przegrał – z rezerwami Korony. Ostrowczanie już kiedyś pokonali Siarkę u siebie, choć miało to miejsce bardzo dawano temu, bo 15 marca 2000. KSZO wygrał wówczas 3:0. Obie drużyny rywalizowały wtedy w „starej” II lidze – KSZO zakończył ten sezon na jedenastym miejscu, natomiast Siarka uplasowała się siedem pozycji niżej.

Trenerem obecnie prowadzącym ekipę z Tarnobrzega jest Grzegorz Opaliński. Średnia wieku drużyny rywali to zaledwie 22 lata. Gra w niej m.in. były zawodnik KSZO – Adrian Gębalski, który zdobył bramkę w ostatniej kolejce w meczu z Wisłoką Dębica, czy młody 19-letni pomocnik Kamil Kargulewicz, mający na swoim koncie występy w grupach młodzieżowych KSZO. Drużyna rywali ma kilku naprawdę dobrych zawodników, którzy mogą zrobić różnicę na boisku. Mowa tu choćby o Arturze Lenartowskim (były piłkarz m.in. Korony, Podbeskidzia, czy Piasta Gliwice mający na swoim koncie 80 występów w Ekstraklasie) oraz Przemysławie Pyrdku, onegdaj graczu Cracovii i Resovii. Z formą wystrzelił także napastnik Krzysztof Ropski, mający w dorobku aż dziesięć trafień w ośmiu ligowych meczach. Przez lata przez Siarkę przewijało się wielu dobrych zawodników oraz trenerów – m.in Cezary Kucharski, Andrzej Kobylański, Mariusz Kukiełka, Tomasz Kiełbowicz, a jeżeli chodzi o szkoleniowców to Orest Lenczyk czy Jacek Zieliński. Jeżeli zaś chodzi o najwyższy poziom rozgrywkowy, ich najlepszym wynikiem w historii było 11.miejsce w sezonie 92/93. Siarka w ostatnim meczu wystąpiła w następującym składzie: Zoch, Kowalik (24’ Kapuściński), Józefiak, Duda, Wdowiak, Kasperkiewicz, Lenartowski, Kargulewicz (64′ Świderski), Janeczko (85’ Fornek), Gębalski (68’ Pyrdek), Ropski i wydaje się, że na ten moment to najsilniejszy skład jaki być może zagra od początku w meczu z KSZO. W KSZO zajdą prawdopodobnie bardzo kosmetyczne zmiany w stosunku do ostatniego meczu – z klubem pożegnał się Bartłomiej Smuczyński z powodów osobistych, zaś do dyspozycji trenera powinien być już Jakub Kapsa.

Początek meczu jutro od godziny 19:29. Transmisja ze spotkania przeprowadzona zostanie na platformie polsport.live.

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u