Udana inauguracja dziewczyn

Swoje pierwsze spotkanie w nowym sezonie rozegrały trzecioligowe piłkarki KSZO. Kłopotów z pokonaniem Wisły Nowy Korczyn, która przyjechała do Ostrowca w 11-osobowym składzie, nie było, co widać po wyniku. Przyjezdne nie odnotowały nawet strzału na bramkę Wiktorii Naglarskiej.

Od pierwszych minut ostrowczanki kontrolowały spotkanie. Już w 3. minucie podopieczne trenera Szymona Kroczka wyszły na prowadzenie. Świetnie prostopadłe podanie od Moniki Zakrzewskiej otrzymała Wiktoria Jurecka, która w sytuacji sam na sam przerzuciła piłkę nad bramkarzem Wisły. Kilkadziesiąt sekund później mogło być 2:0, jednak strzał z rzutu wolnego Zakrzewskiej obił poprzeczkę. Szczęście do KSZO uśmiechnęło się po raz drugi w 14. minucie, kiedy to aktywna w meczu Weronika Walęciak sprytnym strzałem zza pola karnego przelobowała bramkarza z Nowego Korczyna. W 25. minucie na 3:0 podwyższyła nowa zawodniczka KSZO – Wiktoria Latała, która technicznym strzałem po poprzeczkę zdobyła bramkę. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisała się Monika Zakrzewska, która na raty pokonała Wiktorię Wężowicz.

W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. KSZO wciąż przeważał, jednak czasami wkradało się rozluźnienie w szeregi defensywne, przez co trener Kroczek miał trochę zastrzeżeń do swoich podopiecznych. Pięć minut po wznowieniu drugie trafienie zaliczyła Monika Zakrzewska, lobując bramkarza strzałem zza „szesnastki”.  Sześć minut później Weronika Walęciak podwyższyła na 6:0, wykańczając składną akcję całej drużyny i dokładne podanie Patrycji Wiśnios. W 57. minucie Walęciak skompletowała hat-tricka, strzelając płasko po dłuższym rogu, mając na plecach obrońcę.

 

14 września 2019 r. – godz. 11:00 – Miejski Stadion Sportowy KSZO

KSZO Ostrowiec Św. – LUKS Wisła Nowy Korczyn 7:0 (4:0)

1:0 Wiktoria Jurecka 3′
2:0 Weronika Walęciak 14′
3:0 Wiktoria Latała 25′
4:0 Monika Zakrzewska 33′
5:0 Monika Zakrzewska 45′
6:0 Weronika Walęciak 51′
7:0 Weronika Walęciak 57′

KSZO: Naglarska – Zięba (70′ Żelazowska), Duda, Sławek, Gałek – Borek (57′ Chojnacka), Wiśnios, Zakrzewska, Jurecka (78′ Kwiatkowska) – Walęciak, Latała (57′ Bajak)

Kolejny mecz nasze dziewczyny rozegrają w sobotę 21 września na wyjeździe z Victorią Pińczów. Początek tego spotkania o godzinie 11:00

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u