ŚLJS: Sroga lekcja od Juventy

Juniorzy Starsi KSZO doznali dziś pierwszej ligowej porażki. W domowym spotkaniu rozgrywanym przy ulicy Kolejowej podopieczni trenera Grzegorza Klepacza ulegli liderowi tabeli – Juvencie Starachowice 0:3. Mimo przegranej, klub ze Świętokrzyskiej utrzymał drugą pozycję w stawce.

Od pierwszych minut drużyna ze Starachowic narzuciła własne tempo gry. Ostrowczanie zepchnięci do defensywy skupiali się jedynie na kontratakach. Już w 5. minucie starachowiczanie oddali mocny strzał, który z trudem na poprzeczkę sparował Albert Mrotek. Niestety, nasz bramkarz w 28. minucie fatalnie się pomylił, przez co Juventa wyszła na prowadzenie. Wydawało by się pozornie niegroźny strzał napastnika starachowickiego zespołu zaskoczył młodego bramkarza i piłka wpadła do siatki, wyślizgując mu się z rąk tuż przed linią bramkową. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć kolejne szanse stwarzali sobie goście.

Po przerwie trener Klepacz zdecydował się wymienić napastnika, ale jakoś specjalnie nic z tego nie wynikło. Mecz był pod pełną kontrolą Juventy, która jak rasowy bokser punktowała nasz zespół. W 65. minucie jeden z takich ciosów zakończył się podwyższeniem wyniku. W dość kuriozalnych okolicznościach nasi piłkarze stracili gola, którzy fatalnie zachowali się we własnym polu karnym. Pomarańczowo-czarni najpierw zbyt łatwo wpuścili blisko bramki jednego z rywali, który minął trzech zawodników, a następnie zbyt długo zwlekali z wybiciem piłki i oddaleniem zagrożenia, że w konsekwencji piłka spadła wprost pod nogi rywala, któremu pozostało tylko dołożyć nogę. Od tego momentu zapanował chaos w szeregach naszego zespołu. Mnóstwo strat i problem ze stworzeniem jakiejś klarownej sytuacji. Irytowały także niektóre niepotrzebne próby dryblingów, kiedy z góry skazywane były na niepowodzenie. W 75. minucie padła trzecia, najpiękniejsza bramka tego spotkania. Po centrze z prawej strony napastnik Juventy strzałem nożycami ustalił wynik tego spotkania. KSZO przegrał zasłużenie i można powiedzieć, że jest to najniższy wymiar kary.

KSZO Ostrowiec Św. – Juventa Starachowice 0:3 (0:1)

0:1 28 min.

0:2 65 min.

0:3 75 min.

KSZO: Mrotek – Osuch(83′ Szemraj), Dereń, Śmieszek, Macias – Zalewski(75′ Pietruszka), Wróbel (67′ Adamczyk Sergiusz),Gumiński Kamil (75′ Szumera),Swat, Kutera – Osowski (46′ Paluch),

Kolejne spotkanie ligowe nasi zawodnicy rozegrają w sobotę, 14 września w Nowinach. O godzinie 13:00 zmierzą się z tamtejszym GKS-em.