Wypowiedzi po meczu KSZO – Lech

Maciej Kozicki (prezes KSZO): Chciałem na ręce dyrektora sportowego Lecha Poznań, pana Tomasza Rząsy złożyć podziękowania dla włodarzy klubu z Poznania za to, że odpowiedzieli pozytywnie na naszą prośbę rozegrania tego meczu. Blisko pięć tysięcy osób na trybunach, fajna zabawa, wynik meczu też myślę dosyć fajny dla nas, tutaj podziękowania dla trenera Dariusza Żurawia, oczywiście żartuję (uśmiech). Podziękowania też dla miasta, przypominam, że budżet klubu niemal w osiemdziesięciu procentach składa się ze środków przekazywanych przez gminę Ostrowiec, czy to poprzez promocję miasta, czy to przez dotacje i ten mecz również nie odbyłby się, gdyby nie zaangażowanie miasta Ostrowiec.

Piotr Dasios (wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego): Szanowni Państwo, ja na wstępie chciałem podziękować Maćkowi (Kozickiemu – przyp. red) i Sebastianowi (Mazurowi, dyrektorowi sportowemu KSZO – przyp. red.) za organizację tego wydarzenia. Naprawdę nieczęsto się zdarza, że tej rangi wydarzenie gości w naszym mieście. Uważam, że długo będziemy wspominać ten mecz, może nie od strony sportowej, ale od strony organizacyjnej, „piękna oprawa” i to trzeba podkreślić bezpiecznie, spokojnie na trybunach, całe rodziny z dziećmi. Także raz jeszcze dziękuję władzom klubu Lech Poznań, wam, że doszło do tego wydarzenia, naprawdę ten mecz uświetnił 90. rocznicę powstania klubu sportowego KSZO.

Dariusz Żuraw (trener Lecha): Cieszymy się bardzo, że udało się ograć KSZO, bo KSZO postawił bardzo wysoko poprzeczkę. Myślę, że mecz był fajny dla kibiców, po to też tutaj przyjechaliśmy, żeby pokazać się z dobrej strony. Zespół KSZO też grał fajnie w piłkę, to było tu najważniejsze, nie wynik końcowy, cieszymy się, że to, co sobie włodarze KSZO założyli, to się zrealizowało. Tak więc my jesteśmy zadowoleni, zagraliśmy mecz sparingowy, tak jak mówię wynik nie jest najważniejszy, ale to wszystko, co było obok, było bardzo fajne. Myślę, że będziemy tą współpracę utrzymywać, pamiętam jak tu debiutowałem w I lidze, wtedy jeszcze nie było Ekstraklasy i życzę Wam, żebyście za jakiś czas wrócili do tej Ekstraklasy.

Sławomir Majak (trener KSZO): Darek wypowiedział się bardzo kurtuazyjnie o nas, zdajemy sobie sprawę, że na pewno zespół Lecha nie grał na 100 procent swoich możliwości. Cieszymy się z tego, że przegraliśmy nieznacznie. Zespół Lecha miał dużo z gry i to na pewno każdy na trybunach widział, ale kilka fajnych sytuacji w naszym wykonaniu było i to też cieszy. Również z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim za organizację tego meczu, że mieliśmy możliwość spotkania się z takim zespołem, topowym w Polsce moim zdaniem i topowym trenerem. Zdajemy sobie sprawę, że te możliwości finansowe nie zawsze będą nam sprzyjać, żeby takie mecze organizować częściej, ale to co się dziś wydarzyło, na pewno się wszystkim podobało. My cieszymy się też z pozytywnej gry naszego zespołu, cieszymy się, że obyło się bez urazów, myślę, że kontuzja zawodnika Lecha, Tiby, okaże się mało groźna, że będzie mógł grać w następnej kolejce, a my już spokojnie myślimy o następnym spotkaniu w przyszłym tygodniu.

Tomasz Rząsa (dyrektor sportowy Lecha): Chciałem również podziękować za zaproszenie, nie było to proste zorganizować to spotkanie z Waszej strony, organizacyjnej, a od nas, żeby udało się przyjechać, bo wiadomo, że ten grafik Lecha Poznań jest mocno napięty. Niestety, nie udało się przyjechać w pełnym składzie, ponieważ część zawodników wyjechała na reprezentacje, natomiast tak jak trener powiedział, dla nas to jest kolejny mecz przygotowujący nas do dalszej części rozgrywek Ekstraklasy i zakończenie pewnego etapu przygotowań w tym tygodniu. Cieszymy się, że udało się zagrać, że udało się wybiegać mecz. Tak jak trener podkreślił, nie była to żadna kurtuazja, rzeczywiście KSZO postawił wysokie wymagania i odnieśliśmy tylko jednobramkowe zwycięstwo. Fajnie, że mogliśmy akurat my przyjechać, jako klub zaprzyjaźniony z KSZO i wspólnie świętować 90. urodziny, także mam nadzieję, że ta współpraca dalej będzie tak dobrze się układała. Też trzymamy kciuki za KSZO, żeby się mocno pięli do góry, bo ewidentnie Ostrowiec Świętokrzyski piłką stoi, widać to po kibicach, fani stworzyli doskonałą atmosferę, całymi rodzinami przyszli świętować to wydarzenie, także trzymamy mocno kciuki.

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u