Portugalski spokój Amarala, Lech lepszy w Ostrowcu

W rozegranym dziś meczu towarzyskim z okazji obchodów 90-lecia KSZO pomarańczowo-czarni przegrali z Lechem Poznań 0:1 (0:1), a zwycięskiego gola dla poznaniaków zdobył Joao Amaral.

Praktycznie całe pierwsze 45 minut należało do gości. Posiadanie piłki było zdecydowanie po stronie Lecha Poznań, a piłkarze naszego zespołu niestety nie mogli wyjść z własnej połowy. Bardzo aktywni od początku byli Tiba, Amaral i Makuszewski. To właśnie akcja dwóch Portugalczyków zadecydowała o zwycięstwie Kolejorza w Ostrowcu. Dośrodkowanie Tiby z prawego sektora boiska, świetne zachowanie Amarala, który soczystym strzałem z woleja wykończył podanie Pedro Tiby. W przerwie doszło do wielu rotacji. Tak jak zapowiadał trener Sławomir Majak, ci, którzy ostatnio zagrali z Sokołem zagrali tylko 45 minut. Jedynym wyjątkiem był Marcin Kaczmarek, który po zejściu w przerwie w drugiej połowie wrócił jeszcze na końcówkę spotkania. Najlepszą sytuację KSZO miał w drugiej połowie spotkania, kiedy rajdem akcję zaczął Dominik Cheba i przed znakomitą okazją stanął Mateusz Wróbel-syn Marcina Wróbla, ale klasę w bramce poznaniaków pokazał młody Miłosz Mleczko.Wynik nadal więc brzmiał 0:1.W 61 minucie spotkania Lech znów zaatakował bardzo groźnie, czego efektem był rzut karny dla podopiecznych Dariusza Żurawia. Do piłki podszedł dzisiejszy solenizant-Amaral, ale chyba zlekceważył młodego bramkarza KSZO, który wszedł po przerwie, czyli Damiana Pietrasika i strzelił w środek bramki. W 72 minucie Pietrasika mógł też pokonać wprowadzony po przerwie młody 17-letni Filip Szymczak. Ponadto, odnotować trzeba też strzał z 88 minuty Tomasza Persony z ostrego kąta, ale poleciał on daleko w trybuny. Przed meczem patery okolicznościowe dostali prezes KSZO-Maciej Kozicki i legenda ostrowieckiej piłki, czyli były napastnik KSZO czyli Tomasz Żelazowski. Świetną oprawę przygotowali kibice KSZO, dlatego ten mecz miał klimat wielkiego piłkarskiego święta. Oby więcej takich spotkań odbywało się przy Świętokrzyskiej 11.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Lech Poznań 0:1 (0:1)

0:1 Joao Amaral 42 minuta

KSZO: Lipiec (46′ Pietrasik) – Kaczmarek (46′ Cheba), Mężyk (46′ Dybiec), Dereń (46′ Worach), Ziółkowski (46′ Szymański, 82′ Nogaj) – Mąka (77′ Kaczmarek), Burzyński (46′ Imiołek), Kutera (46′ Miłek), Nogaj (46′ Wróbel), Rząsa (46′ Persona) – Bełczowski (46′ Smuczyński).

Lech: Szymański (46′ Mleczko) – Cywka, Rogne, Crnomarković (46′ Dejewski), Klupś – Makuszewski (66′ Karbownik), Muhar (46′ Skrzypczak), Tiba (55′ Tupaj), Moder – Joao Amaral, Żamaletdinow (66′ Szymczak).

Sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce)