Zwycięstwo w drugim sparingu

Czwartkowy mecz sparingowy piłkarzy KSZO zakończył się zwycięstwem. W Opatowie pomarańczowo-czarni ograli miejscowy OKS 8:1 (4:1).

Występujący na co dzień w klasie okręgowej zespół z Opatowa nie miał zbyt wielu sytuacji by zagrozić bramce KSZO. Podopieczni trenera Wróbla zgodnie z przewidywaniami prowadzili grę i całkowicie zdominowali rywala. Już w 3. minucie wynik otworzył Mateusz Wróbel, który wykończył akcję całego zespołu umieszczając piłkę przy słupku. W 7. minucie testowany w naszej ekipie Krystian Peda strzałem z bliska podwyższył prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli bramką po składnej akcji z 11. minuty gry. Kwadrans później Damian Nogaj dośrodkował z lewej strony wprost pod nogi Mateusza Wróbla, który nie miał kłopotów ze strzeleniem swojego drugiego gola. Pięć minut przed końcem pierwszej części gry nieporozumienie we własnym polu karnym bramkarza z obrońcą wykorzystał Oskar Brociek, który niemal do pustej bramki ustalił wynik do przerwy na 4:1.

Po zmianie stron na boisku pojawił się Mateusz Mąka. Prawdopodobne, że ten piłkarz zasili KSZO przed nowym sezonem. W 54. minucie znów największym sprytem w polu karnym rywala popisał się Mateusz Wróbel, który płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce. Kilka chwil później technicznie zza pola karnego uderzał Piotr Kutera, a piłka wpadła za kołnierz golkipera OKS-u i mieliśmy wynik 6:1. W sytuacji sam na sam Bartek Smuczyński zbyt mocno podciął piłkę, ta odbiła się od poprzeczki i wyszła na aut bramkowy. W 75, minucie swoje czwarte trafienie zanotował Mateusz Wróbel, który po zamieszaniu w polu karnym kopnął piłkę bez zastanowienia lokując ją tuż przy słupki. Cztery minuty później wynik na 8:1 ustalił Damian Nogaj, który popędził przez pół boiska i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza miejscowych.

W sparingu nie zagrało kilku podstawowych zawodników, którzy dostali wolne, Trener Wróbel sprawdzał w tym meczu przydatność po części młodszych zawodników.

W zespole testowani byli Bartosz Pańtak z Unii Sędziszów, Krystian Peda ze Świtu Skolwin oraz Dawid Szymański.

11 lipca 2019 r. – godz. 17:00 – Stadion OKS Opatów

OKS Opatów – KSZO Ostrowiec Św. 1:8 (1:4)

0:1 Mateusz Wróbel 3′

0:2 Krystian Peda 7′

1:2 zawodnik nieznany 11′

1:3 Mateusz Wróbel 25′

1:4 Oskar Brociek 39′

1:5 Mateusz Wróbel 54′