Piłkarze KSZO rozpoczynają sparingi

Już zaledwie niespełna pięć tygodni dzieli nas od startu sezonu ligowego 2019/20. W najbliższą środę podopieczni Marcina Wróbla zainaugurują serię gier kontrolnych meczem z Motorem Lublin.

Starcie Motor – KSZO to mecz z gatunku tych, które powinno rozgrywać się przynajmniej dwa szczeble wyżej niż 3 liga. Mimo, że to sparing i zawodnicy dopiero niedawno wznowili treningi, to forma powinna pomału zmierzać ku górze. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 10 lipca o godzinie 11 w Lublinie, na bocznym boisku Areny Lublin, gdzie jeszcze niedawno były rozgrywane mecze Mistrzostw Świata U-20. Kibiców nie tylko ze Świętokrzyskiej, ale i w całej Polsce zawsze najbardziej interesują w okresie wakacyjnym transfery. Wiadomo, że wszyscy czekają na przyjście nowych zawodników, ale wiadomo też, że są zawodnicy którzy muszą odejść z klubów. W ostatnich dniach wiele się dzieje w Ostrowcu. Praca wre w gabinetach prezesów, ponieważ trzeba kompletować ekipę, która zawalczy na 3-ligowym froncie już wkrótce. Wracając do naszego rywala – kilka dni temu udał się do nich były już napastnik pomarańczowo-czarnych Michał Grunt. W 30 meczach ligowych w poprzednim sezonie zdobył 15 bramek, co dało mu miejsce na najniższym stopniu podium w klasyfikacji snajperów 3 ligi gr. IV. Jednakże, sporym zaskoczeniem dla niektórych są powroty do Ostrowca Marcina Kaczmarka, który ostatnio grał w Olimpii Grudziądz, a także Tomasza Persony, byłego gracza Olimpii Elbląg. Obaj mogą okazać się dużymi wzmocnieniami dla drużyny prowadzonej przez Marcina Wróbla. Motor w ostatnim sezonie 3 ligi zajął trzecie miejsce a KSZO szóste. Ostanie spotkanie pomiędzy obiema ekipami miało miejsce w 30 kolejce poprzedniego sezonu gdzie Motor pokonał KSZO na wyjeździe 2:1.

Ponadto, warto odnotować, że nasz klub przedłużył wypożyczenie bramkarza Damiana Pietrasika, zaś wiele wskazuje na to, że kontrakty z KSZO podpiszą jeszcze dobrze znani w Ostrowcu Świętokrzyskim Damian Nogaj oraz Maciej Bąbel, który w ostatnim sezonie bronił barw III-ligowego Sokoła Ostróda. Przez najbliższe dni testowani będą również dwaj napastnicy – 26-letni Krzysztof Zawiślak z Chełmianki Chełm oraz 19-letni Bartosz Szydłowski z Juventy Starachowice. Oprócz Pawła Lipca sprawdzany między słupkami był 21-letni Kacper Majchrowski – zawodnik Lechii Dzierżoniów. Oprócz wyżej wymienionych z klubem trenuje także 20-letni piłkarz z Ukrainy Ilia Tymoshenko oraz pomocnik Granatu Skarżysko-Kamienna Kamil Uciński.

Dodatkowo ostrowczanie zagrają jeszcze w najbliższy czwartek sparing z występującym w klasie okręgowej OKS Opatów, którego nowym trenerem został były piłkarz i trener pomarańczowo-czarnych, Dariusz Pietrasiak. Mecz odbędzie się o godzinie 17 w Opatowie.

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u