KSZO z pucharem!

Piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonali w finale Okręgowego Pucharu Polski drużynę Granatu Skarżysko-Kamienna 3:1 (2:0) i wystąpią w nadchodzącej edycji Totolotek Pucharu Polski.

Od samego początku meczu to ostrowczanie byli stroną dominującą i dyktującą warunki gry. Pierwszego gola dla KSZO zdobył tuż przed upływem pierwszego kwadransa meczu Jakub Kapsa, wykorzystując precyzyjne dogranie od Michała Grunta. Osiem minut później nasz najskuteczniejszy snajper podwyższył rezultat, pewnie egzekwując rzut karny podyktowany przez arbitra za faul na Jakubie Chrzanowskim.

Druga połowa zaczęła się od bramki dla Granatu. Nasi obrońcy chyba jeszcze byli myślami w szatni, gdy po dograniu z prawej strony boiska piłkę w naszym polu karnym opanował Błażej Miller i pokonał Pietrasika. Po stracie gola ostrowczanie przeważali, ale długo nie potrafili znaleźć sposobu na kolejnego gola. Drugiego rzutu karnego nie wykorzystał Grunt, oprócz tego pojedynek sam na sam z Przemysławem Michalskim przegrał Mateusz Madej. Dopiero w doliczonym czasie gry wynik ustalił Kamil Bełczowski, zapewniając tym samym trofeum ostrowczanom.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Granat Skarżysko-Kamienna 3:1 (2:0)

1:0 Jakub Kapsa 14 minuta

2:0 Michał Grunt 22 minuta rzut karny

2:1 Błażej Miller 46 minuta

3:1 Kamil Bełczowski 90+3 minuta

KSZO: Pietrasik – Miłek, Kardas, Mężyk, D. Cheba – Bełczowski, Rogoziński, Burzyński, Kapsa (79′ Łokieć), Chrzanowski (74′ Madej) – Grunt.

Granat: Michalski – Szyszka, Spadło, Drożdżał, Suwara – Spadło (73′ Głowaczewski) – Bartosiak, Wojna, Dulak, Uciński – Miller.

Żółte kartki: Chrzanowski, Miłek, Łokieć – Suwara, Szyszka, Styczyński, Spadło