Gramy o finał OPP

Dziś nasi piłkarze zagrają mecz, którego stawką będzie finał Pucharu Polski na szczeblu Świętokrzyskiego ZPN. Pomarańczowo-czarni podejmą ligowego rywala – ekipę Czarnych Połaniec.

Po ostatnim trzecioligowym weekendzie, a także spadku Siarki Tarnobrzeg z II ligi, podopieczni trenera Krzysztofa Łętochy mają jedynie matematyczne szanse na utrzymanie. Osiem punktów straty do czternastej Soły Oświęcim na trzy kolejki przed końcem rozgrywek sprawiają, że piłkarze z Połańca mogą w zasadzie już myśleć o kolejnym sezonie, w którym przyjdzie im rywalizować na szczeblu IV ligi, m.in. z innym spadkowiczem z województwa świętokrzyskiego – Spartakusem Daleszyce.

Nasi rywale w drodze do półfinału pokonali dwóch rywali – najpierw był to wicelider IV ligi, Neptun Końskie, zaś w poprzedniej rundzie drużyna z klasy okręgowej – GKS Rudki. W obu przypadkach podopieczni wówczas jeszcze Piotra Mazurkiewicza wygrywali jednym golem – 2:1 z Neptunem i 1:0 z GKS po bramce Sebastiana Ryguły z 89. minuty. Co ciekawe, w żadnej z ostatnich pięciu edycji OPP Czarni nie zdołali dojść do najlepszej czwórki, przegrywając często z niżej notowanymi rywalami.

Spotkanie KSZO – Czarni odbędzie się dziś o godzinie 17 na Stadionie Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim. Będzie ono transmitowane od godziny 16.50 na platformie internetowej Polsport. W drugim półfinale OPP Granat zmierzy się jutro w Daleszycach (występując jako gospodarz) z miejscowym Spartakusem.

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u