Kobiety: Jurecka Show przy Kolejowej

Piłkarki KSZO w dzisiejszym meczu ligowym ograły zespół Bucovii Bukowa 7:1 (4:1) i umocniły się na drugim miejscu w tabeli III ligi. Najlepszą zawodniczką pomarańczowo-czarnych była Wiktoria Jurecka, autorka pięciu trafień.

Pierwsze minuty meczu przebiegały bardzo sennie. Ostrowczanki, mając w głowach ostatnią porażkę z Hetmankami i świadomość, że na awans do II ligi nie ma już szans, grały dość pasywnie. Brakowało zdecydowania w kluczowych momentach. W 17. minucie uśmiechnęło się do nas szczęście, gdyż po dośrodkowaniu Zuzi Dudek z prawego sektora boiska, piłkę do własnej bramki skierowała jedna z piłkarek Bucovii. Niestety, chwilę później przyjezdne wyrównały po fatalnym błędzie naszej bramkarki. W 21. minucie znów wyszliśmy na prowadzenie za sprawą Moniki Zakrzewskiej, która po przyjęciu piłki na 13 metrze uderzyła mocno przy słupku. Dwie minuty później ostrowczanki przeprowadziły składną akcję po której padła trzecia bramka. Prawą flanką popędziła jak zwykle dynamiczna Jagoda Borek i dośrodkowała piłkę w pole karne. Piłka spadła pod nogi Wiktorii Jureckiej, która nie miała kłopotów ze zdobyciem gola. W 30. minucie było już 4:1.  Patrycja Wiśnios  „wyłożyła patelnię” do nadbiegającej lewym skrzydłem wspomnianej już Wiktorii Jureckiej. Ta minęła jedną zawodniczkę i oddała płaski strzał w kierunku bramki. Dość kuriozalna sytuacja, gdyż bramkarka zamiast złapać piłkę to postanowiła ją wykopać. Niestety dla niej, futbolówka przeleciała jej między nogami i zatrzepotała w siatce. Do przerwy prowadziliśmy 4:1, jednak okazji na gole było dużo więcej.

Po przerwie na gola czekaliśmy niecały kwadrans. Sprytem wykazała się Monika Zakrzewska, która posłała prostopadłą piłkę do nogi niezawodnej w dzisiejszym meczu Wiktorii Jureckiej. Efekt? Skompletowanie hat-tricka przez „Szatana” stało się faktem. Ale to nie było ostatnie słowo naszej młodej zawodniczki. Bramki na 6:1 i 7:1 padały w bliźniaczy sposób. Z połowy boiska długą piłkę zagrywała Patrycja Wiśnios, a Wiktoria Jurecka z najbliższej odległości pokonywała bezradną bramkarkę. Wynik, jak już wspominałem, powinien być wyższy, jednak 200% sytuacji w drugiej połowie nie wykorzystała Jagoda Borek, która z około siedmiu metrów, mając przed sobą tylko golkipera Bucovii oddała strzał prosto jego ręce.

Skrót wideo z bramkami z tego meczu na naszym kanale YouTube już wkrótce.

4 maja 2019 r. – godz. 10:00 – Piłkarski Ośrodek Treningowy przy ulicy Kolejowej

KSZO Ostrowiec Św. – Bucovia Bukowa 7:1 (4:1)

7:1 Wiktoria Jurecka 68′

KSZO: Dębowska – Gałek, Duda, Zuzanna Madej, Wiktoria Madej – Borek, Dudek, Wiśnios, Zakrzewska, Jurecka – Bajak

W następnej kolejce III ligi nasz zespół pauzuje. W weekend 18-19 maja ostrowczanki zagrają ostatni meczu sezonu. W Skarżysku-Kamiennej będą podejmowane przez zespół Cicha Sława eSKa.