Pewna wygrana z Energią

W rozegranym dziś sparingu przy ulicy Kolejowej piłkarze KSZO wygrali z IV-ligową Energią Kozienice 3:0 (0:0).

Wysokie zwycięstwo pomarańczowo-czarnych oczywiście cieszy, jednak wciąż w naszym zespole szwankuje skuteczność. Biorąc pod uwagę niewykorzystane sytuacje głównie z drugiej części meczu to Energia powinna wracać do domu z bagażem minimum sześciu goli. Jak mawiał klasyk: „momenty były”. Chociażby słupek po strzale Ziółkowskiego, poprzeczka po uderzeniu Daniela Dybca z rzutu wolnego pośredniego z okolic jedenastego metra od bramki Energii, dwie zmarnowane sytuacje sam na sam Łokcia, czy w końcu wybicie z linii bramkowej przez obrońcę po strzale Bełczowskiego…

Energia dopiero w drugiej połowie zaczęła dochodzić do groźnych sytuacji, ale było to spowodowane fatalnymi błędami naszej defensywy i środka pola.

Sparing na plus, obyło się bez zbędnych kontuzji, co z pewnością cieszy obu szkoleniowców.

1 lutego 2019 r. – godz. 18:00 – ul. Kolejowa w Ostrowcu Św.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Energia Kozienice 3:0 (0:0)

1:0 Kamil Łokieć 55′

2:0 Piotr Kutera 87′

3:0 Kamil Bełczowski 90′

KSZO (I połowa): Frątczak – Jedlikowski, Grunt, Mężyk, Rogoziński – Dynarek, Burzyński, Madej, Ziółkowski, Kapsa – Brociek.

KSZO (II połowa): Frątczak (55′ Pietrasik) – P. Cheba, Miłek, Dybiec, D. Cheba – Wróbel, Puton, Kutera, Łokieć – Bełczowski, Smuczyński.

W naszym zespole wystąpił świeżo zakontraktowany bramkarz – Dorian Frątczak. Ponadto na prawej pomocy zagrał Mateusz Wróbel z zespołu juniorów młodszych. Z powodu urazów zabrakło Michała Grunta i Stanisława Sarwickiego.

Kolejny sparing nasi piłkarze rozegrają w sobotę – 9 lutego, kiedy to w Stalowej Woli zmierzą się z II-ligową ekipą miejscowej Stali. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.