Pierwsze sparingi KSZO

Dziś w Staszowie pomarańczowo-czarni rozegrali swoje pierwsze w tym roku spotkania kontrolne. Podopieczni Marcina Wróbla przegrali z II-ligową Siarką Tarnobrzeg 1:3 (0:0), a także ograli IV-ligową Pogoń Staszów 1:0 (1:0).

W starciu z wyżej notowanym rywalem nasi piłkarze zaprezentowali się poprawnie, jednak nie ustrzegli się błędów, które ostatecznie zadecydowały o ich porażce. Broniąca się przed spadkiem z II ligi Siarka dłużej utrzymywała się przy piłce, lepiej nią operowała, zmuszając naszych zawodników do pokonania większej ilości kilometrów na boisku. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora domagali się rzutu karnego, po tym jak jeden z ich zawodników starł się w naszym polu karnym z Damianem Pietrasikiem, ale arbiter pozostał niewzruszony. Kilka minut później dogranie Jakuba Głaza strzałem z pierwszej piłki próbował wykończyć Jan Kowalski, ale nie trafił w światło bramki. Pokonać Pietrasika próbował także Grzegorz Płatek, lecz w tej sytuacji górą był nasz golkiper.

W drugiej połowie meczu rozwiązał się worek z bramkami. Najpierw przy niezwykle biernej postawie naszych defensorów piłkę do siatki efektownym strzałem głową skierował Dawid Kubowicz, a następnie po złym przyjęciu piłki przez Dominika Chebę, Maksymilian Sitek znalazł się w sytuacji sam na sam z testowanym Pawłem Pawlusem i nie zmarnował okazji na podwyższenie wyniku. Wcześniej szansę na doprowadzenie do wyrównania zmarnował Kamil Bełczowski, który po wywalczeniu piłki w narożniku boiska trafił jedynie w słupek. Pomarańczowo-czarni dopięli swego po na dwanaście minut przed końcem meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jakuba Kapsy najpierw Damian Mężyk trafił głową w słupek, a następnie dobił piłkę do bramki Krystiana Krupy. Wynik ustalił Maksymilian Sitek, dla którego była to druga bramka w dzisiejszym meczu.

Siarka Tarnobrzeg – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (0:0)

1:0 Dawid Kubowicz 47 minuta

2:0 Maksymilian Sitek 62 minuta

2:1 Damian Mężyk 68 minuta

3:1 Maksymilian Sitek 73 minuta

Siarka: Krupa – Bierzało, Kubowicz, Duda, Głaz, Woźniak, Płatek, Maik, Kowalski, Wełniak, Sitek.

KSZO: Pietrasik – Wróbel, Kardas, Dybiec, D. Cheba – Łokieć, Puton, Smuczyński, Miłek, Ziółkowski – Dynarek oraz Pawlus, Rogoziński, Mężyk, P. Cheba, Burzyński, Kutera, Kapsa, Madej, Osowski, Bełczowski,

Grano 2×40 minut

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Pogoń Staszów 1:0 (1:0)

1:0 Jakub Osowski 11 minuta

Jedyną bramkę w starciu z Pogonią Staszów pomarańczowo-czarni zdobyli po tym jak Jakub Osowski z najbliższej odległości dobił techniczny strzał Bartłomieja Smuczyńskiego. Wcześniej świetną indywidualną akcją popisał się Włodzimierz Puton, który wymanewrował kilku obrońców rywali. Okazję do podwyższenia wyniku miał kilka minut później Kacper Ziółkowski, ale przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Pogoni. Staszowianie kilkukrotnie odgryzali się groźnymi kontrami, jednak albo brakowało im dokładności w wykończeniu, albo też pewnie interweniował Paweł Pawlus

KSZO: Pietrasik – D. Cheba, Kardas, Sobczyk, Rogoziński – Puton, Smuczyński, Łokieć, Ziółkowski, Miłek – Osowski oraz Pawlus, P. Cheba, Mężyk, Kutera, Bełczowski, Madej, Burzyński, Kapsa.

Grano 2×30 minut

W naszym zespole sprawdzany był 27-letni bramkarz Sokoła Sieniawa Paweł Pawlus. Ponadto wystąpili: 16-letni Mateusz Wróbel (syn trenera Marcina Wróbla), 15-letni Hubert Sobczyk oraz 15-letni Jakub Osowski (wszyscy z zespołu juniorów młodszych KSZO), którzy trenują z pierwszym zespołem.

-Chciałem, żeby wszyscy piłkarze mieli tyle samo w nogach i tak też się stało. W meczu z Siarką przed przerwą graliśmy solidnie, może zbyt dużo sytuacji nie stworzyliśmy, ale gra była dość poukładana. W drugiej połowie straciliśmy bramki po błędach indywidualnych, ale po to są sparingi, żeby mieć pogląd, móc później wyciągać wnioski i żeby móc eliminować błędy, takie jak te, które dziś nam się przydarzyły. Jesteśmy dalej na etapie przygotowań, mieliśmy ciężkie treningi w ostatnim okresie, wyniki nie są odzwierciedleniem tego, co chcielibyśmy grać, ale jestem zadowolony z dzisiejszej postawy zespołu – powiedział trener KSZO Marcin Wróbel.

Kolejny sparing piłkarze KSZO rozegrają w sobotę 2 lutego, kiedy to na terenie Piłkarskiego Ośrodka Treningowego podejmować będą występującą w IV lidze mazowieckiej Energię Kozienice. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.