Przełamanie z Wisłą!

Po sześciu kolejnych meczach bez wygranej pomarańczowo-czarni wreszcie przełamali niemoc. W sobotnim spotkaniu w ramach 13. kolejki III ligi pokonali u siebie Wisłę Sandomierz 3:0  (2:0).

Już w pierwszej minucie ostrowczanie zaatakowali bramkę gości. W polu karnym po kontakcie z rywalem padł Michał Grunt, jednak arbiter pozostał niewzruszony. W 4. minucie fatalny błąd popełnił jeden z defensorów Wisły, który poślizgnął się na murawie. Do piłki dobiegł Jakub Kapsa, który z ostrego kąta wyłożył piłkę Mateuszowi Madejowi, któremu pozostało tylko sfinalizować akcję golem. KSZO poszedł za ciosem. W 18. minucie było już 2:0. Zamieszanie w okolicach szesnastego metra wykorzystał Patryk Cheba, który poholował piłkę kilka metrów i płaskim strzałem tuż obok zdezorientowanego Staszka Wierzgacza podwyższył prowadzenie gospodarzy. Wiślacy, mimo przewagi w posiadaniu piłki, nie potrafili zagrozić bramce Zacharskiego. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron to wciąż Wisła prowadziła grę, jednak nic konkretnego z tego nie wynikało. Odnotować można jedynie groźne uderzenie Piątkowskiego, jednak czujnie w bramce zachował się Konrad Zacharski i sparował piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi swojej szansy szukali Grunt, Burzyński oraz Bełczowski, jednak bez powodzenia. Na dziesięć minut przed końcem spotkania ostrowczanie egzekwowali rzut rożny. Mateusz Madej zacentrował wprost na głowę Daniela Dybca, który z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. W doliczonym czasie gry dogodnej sytuacji nie wykorzystał wprowadzony po przerwie Kamil Dziadowicz. Otrzymał świetne podanie z lewej strony od Cheby, niestety zgubił piłkę w kluczowym momencie, będąc już w polu karnym sandomierskiej Wisły.

Co do oceny meczu – na plus oczywiście skuteczność oraz gra „na zero z tyłu”. Na minus z pewnością kolekcjonowanie zbędnych żółtych kartek, których, mimo korzystnego wyniku, było aż sześć po stronie KSZO. Martwi uraz Jakuba Kapsy, który musiał opuścić boisko już w 12. minucie meczu.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Wisła Sandomierz 3:0 (2:0)

1:0 Mateusz Madej 4′

2:0 Patryk Cheba 18′

3:0 Daniel Dybiec 80′

KSZO: Zacharski – P. Cheba, Kardas, Dybiec, D. Cheba – Łokieć (61′ Ziółkowski), Puton (72′ Dziadowicz) , Madej, Burzyński (85′ Kutera), Kapsa (12′ Bełczowski)– Grunt (82′ Smuczyński)

Wisła: Wierzgacz – Korona (79′ Sudy), Kolbusz, Konefał (46′ Piechniak), Chorab (64′ Ferens) – Piątkowski, Siedlecki (46′ Czerwiak), Kamiński, Nogaj – Putin, Poński (60′ Łata)

żółte kartki: Grunt, Kardas, Burzyński, Puton, Ziółkowski, Dominik Cheba

Sędziował: Tomasz Żołądek (Kielce)

Kolejny mecz piłkarzy KSZO już w sobotę, 27 pażdziernika. Na własnym terenie o godzinie 19:29 podejmą lidera tabeli – Stal Rzeszów. Zapraszamy na to widowisko!