Remis w Połańcu

Pomimo dwukrotnego prowadzenia, piłkarze KSZO ostatecznie zaledwie zremisowali w Połańcu z ekipą Czarnych 2:2 (1:0).

Nasi piłkarze objęli prowadzenie po rzucie karnym, podyktowanym za faul jednego z obrońców gospodarzy na Mateuszu Madeju. Skutecznym egzekutorem okazał się Michał Grunt. Niestety, trzy zmiany dokonane w przerwie przez trenera Czarnych, Piotra Mazurkiewicza przyniosły efekt. Do wyrównania doprowadził Kamil Hul po tym jak po jego uderzeniu Konrad Zacharski zdaniem arbitra liniowego wszedł z piłką do bramki. Pomarańczowo-czarni odpowiedzieli po golu głową Kamila Łokcia, ale niestety ostatnie słowo należało do gospodarzy. Już w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Filip Krępa, który podobnie jak Łokieć głową zaskoczył bramkarza. Zemściło się to, że trzy minuty wcześniej po składnie wyprowadzonej kontrze Mateusz Mąka w dogodnej sytuacji trafił w poprzeczkę. - Szkoda, bardzo szkoda, zwłaszcza, że prowadziliśmy dwa razy. Gospodarze mogli nam zagrozić jedynie przy stałych fragmentach gry, wiedzieliśmy o tym i uczulałem na to zawodników, ale niestety dostaliśmy bramkę w doliczonym czasie gry. Niedosyt jest, ale dopisujemy chociaż punkt, liczyliśmy tutaj po cichu na trzy, ale niestety nie udało się i trzeba ten punkt uszanować – powiedział po meczu trener KSZO, Marcin Wróbel.

Czarni Połaniec – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:2 (0:1)

0:1 Michał Grunt 17 minuta rzut karny

1:1 Kamil Hul 54 minuta

1:2 Kamil Łokieć 77 minuta

2:2 Filip Krępa 90+2 minuta

Czarni: Borusiński – Wątróbski, Witek, Janiec (46′ Płudowski), Hul, Bawor, Zięba, Tetlak (46′ Ryguła), Krępa, Miazga (46′ Sobczyk), Skiba (90′ Miśko).

KSZO: Zacharski – D. Cheba, Kardas, Dybiec, P. Cheba – Łokieć, Burzyński (62′ Mąka), Puton (83′ Mężyk), Madej (90′ Ziółkowski), Jedlikowski (68′ Smuczyński) – Grunt (68′ Kapsa).

Żółte kartki: Kardas, Madej (KSZO)

Sędziował: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska)

Kolejne spotkanie pomarańczowo-czarni rozegrają w niedzielę, 23 września, kiedy to przy Świętokrzyskiej zmierzą się z Hutnikiem Nowa Huta. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.