Przegrany puchar

W rozegranym wczoraj spotkaniu finałowym Pucharu Polski na szczeblu województwa świętokrzyskiego pomarańczowo-czarni ulegli Wiśle Sandomierz 0:1 (0:0).

Nasi piłkarze nie zagrali wielkiego spotkania, jednak mieli swoje okazje do zdobycia bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Persony strzał Dawida Kamińskiego trafił w słupek, zaś innym razem uderzenie „Kamyka” wybili defensorzy Wisły. W odpowiedzi próbowali Piotr Poński oraz bardzo aktywny wczoraj Patryk Róg, ale Adrian Olszewski, jeśli był już zmuszany do interwencji, to nie miał z nimi najmniejszych problemów. Po zmianie stron przed szansą stanął po raz kolejny Róg, ale jeszcze w 53. minucie podopiecznym Przemysława Cecherza udało się nie dopuścić do straty gola, po tym, jak Paweł Czajkowski wybijał piłkę niemalże z linii bramkowej. Niestety, minutę później po rzucie wolnym egzekwowanym przez Piotra Ferensa piłka odbiła się od pleców Łukasza Jamroza, co zaskoczyło naszego bramkarza. Co ciekawe, zarówno spiker, jak i arbiter Maciej Mądzik, który tym spotkaniem pożegnał się z sędziowaniem, zaliczyli bramkę Rogowi. Niestety, pomarańczowo-czarni pomimo usilnych prób nie byli w stanie stworzyć sobie dogodnych sytuacji do tego, by pokonać Stanisława Wierzgacza. KSZO nie obronił więc zdobytego trofeum, zaś dla byłego golkipera pomarańczowo-czarnych wczorajsza wygrana była czwartą z rzędu w tych rozgrywkach. Czyli wychodzi, że kto ma Staszka, ten ma puchar! Szkoda, że wczoraj nie mieliśmy go w swoich szeregach…

Wisła Sandomierz – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (0:0)

1:0 Patryk Róg 54 minuta

Wisła: Wierzgacz – Górski, Nikanowycz, Wilk, Bażant, Róg, Poński (67′ Sudy), Korona, Mokrzycki, Ferens (67′ Beszczyński), Piechniak.

KSZO: Olszewski – Kapsa, Czajkowski, Mężyk, P. Cheba (70′ Grunt) – Smuczyński, Mąka (60′ Sarwicki), Puton (63′ Mikołajek), Persona, Kamiński – Jamróz.

W najbliższą sobotę – 16 czerwca – pomarańczowo-czarni rozegrają swoje ostatnie spotkanie w tym sezonie. Podopieczni Przemysława Cecherza podejmą przed własną publicznością wicelidera tabeli – Motor Lublin.