Finał OPP

Jutro pomarańczowo-czarni zmierzą się w Staszowie w finale Okręgowego Pucharu Polski, a ich rywalem będzie walcząca o utrzymanie Wisła Sandomierz.

Po porażce w ostatni weekend w starciu ze Spartakusem Daleszyce sytuacja sandomierzan jest arcytrudna. Jedynie zwycięstwo w sobotnim meczu z MKS Trzebinia sprawi, że możliwe będzie ich utrzymanie wśród trzecioligowców. Jednak nawet i to może nie pomóc, gdy niekorzystne wyniki padną w spotkaniach rozgrywanych odpowiednio w Rzeszowie i Radzyniu Podlaskim.

Nic więc dziwnego, że dla podopiecznych trenera Grzegorza Wesołowskiego jutrzejszy mecz ma niejako drugorzędne znaczenie, co nie oznacza jednak, że Wiślacy nie będą jutro walczyć z całych sił. Na pewno będą, ponieważ czeka nas niezwykle prestiżowe starcie, a zwycięzca oprócz trofeum zgarnie dodatkowo 36 tysięcy złotych (30 tysięcy od PZPN oraz 6 tysięcy od Świętokrzyskiego ZPN), a także będzie miał możliwość zagrać w 1/32 finału Pucharu Polski już na szczeblu centralnym.

W drodze do finału sandomierzanie ograli najpierw w 1/8 finału Alit Ożarów, następnie pokonali świeżo upieczonego beniaminka III ligi – ekipę Czarnych Połaniec (w obu przypadkach na boiskach rywali), zaś w półfinale, już przed własną publicznością pewnie zwyciężyli ŁKS Łagów 4:1, meldując się w staszowskim finale. Ogółem w trzech spotkaniach nasi rywale zdobyli aż dziesięć bramek, a łupem bramkowym podzieliło się aż siedmiu zawodników, spośród których najskuteczniejszymi są: Piotr Poński, Piotr Ferens, a także Jakub Łata. Największym sukcesem klubu z Sandomierza w rozgrywkach Pucharu Polski jest wygrana na szczeblu wojewódzkim w sezonie 2014/15, która pozwoliła im zagrać przeciwko I-ligowej wówczas Sandecji Nowy Sącz. Piłkarze prowadzeni wówczas przez Adama Mażysza zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, tracąc decydującego gola dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry II połowy. W dwóch ostatnich edycjach Wiślacy zaprezentowali się jednak dość słabo, kończąc swój udział w OPP już na 1/8 finału. Niezależnie więc od wyniku jutrzejszego starcia sandomierzanie powinni być względnie zadowoleni z postawy w tych rozgrywkach

Jutrzejszy mecz odbędzie się o godzinie 17 na stadionie Pogoni w Staszowie.

Zapraszamy do komentowania na forum:
www.forumKSZO.pl

stat4u