Awans Resovii, KSZO skarcony…

W rozegranym wczoraj spotkaniu 33. kolejki III ligi gr. IV pomarańczowo-czarni przegrali z Resovią aż 1:4 (1:3). Taki wynik oznacza dla gospodarzy awans do II ligi.

Gospodarze od początku spotkania przejęli inicjatywę, chcąc, by awans stał się faktem. Na początku meczu swoje okazje zmarnowali jednak Buczek i Hass, którego strzał w ładnym stylu obronił Olszewski. Później z dystansu próbował jeszcze Ogrodnik oraz ponownie Hass, ale znów na posterunku był nasz bramkarz. Gdy wydawało się, że objęcie prowadzenia przez Resovię jest wyłącznie kwestią czasu, Bartłomiej Smuczyński widząc wysuniętego Marcina Pietrykę zdecydował się na próbę lobu z około 40 metrów i ku zaskoczeniu miejscowych okazała się ona skuteczna. Niestety, to było wszystko na co wczoraj było stać nasz zespół. Jeszcze przed przerwą rzeszowianie zdołali zdobyć trzy gole – najpierw Buczek wykorzystał „jedenastkę” za faul na aktywnym Hassie, następnie po niedokładnym wybiciu Olszewskiego drugiego gola zdobył Barszczak, a dosłownie kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem Buczek po dokładnym dograniu Ogrodnika zdobył siedemnastego gola w obecnych rozgrywkach.

W drugiej połowie na boisku działo się zdecydowanie mniej niż przed zmianą stron. Podopieczni Szymona Grabowskiego nie atakowali już z taką werwą, a nasi piłkarze nie byli dziś w stanie praktycznie nic zrobić. W 61. minucie kolejnego gola dla gospodarzy zdobył Szymon Kaliniec, uderzając z ostrego kąta pomiędzy nogami naszego bramkarza. Pomarańczowo-czarni mogli jeszcze zdobyć drugiego gola, ale po zagraniu ręką Barszczaka rzutu karnego nie wykorzystał Tomasz Persona. Tym samym przed ostatnią kolejką wiemy już, że KSZO zakończy sezon na trzecim miejscu, zaś Resovia w przyszłym sezonie wystąpi na szczeblu centralnym.

Resovia – KSZO Ostrowiec  Świętokrzyski 4:1 (3:1)

0:1 Bartłomiej Smuczyński 24 minuta

1:1 Bartłomiej Buczek 36 minuta rzut karny

2:1 Damian Barszczak 45 minuta

3:1 Bartłomiej Buczek 45+2 minuta

4:1 Szymon Kaliniec 61 minuta

Resovia: Pietryka – Kantor, Barszczak, Domoń, Drobot (80′ Cach) – Ogrodnik (77′ Adamski), Kaliniec (68′ Pyrdek), Frankiewicz, Feret – Hass (89′ Twardowski), B. Buczek (61′ Kwiek).

KSZO: Olszewski – Patryk Cheba, Mężyk, Kudryavtsev (46′ Mąka), Janik – Persona, Sarwicki, Czajkowski, Smuczyński (71′ Kapsa) – Kamiński, Jamróz (78′ Puton)

żółte kartki: Barszczak, Frankiewicz, Kwiek, – Czajkowski, Sarwicki, Kamiński, Puton.

widzów: 999

sędziował: Mateusz Czerwień (Kraków)

W swoim ostatnim ligowym meczu pomarańczowo-czarni podejmą przy Świętokrzyskiej lubelski Motor. Spotkanie rozpocznie się w sobotę – 16 czerwca o godzinie 17. Wcześniej, bo już w najbliższą środę o godzinie 17 KSZO zmierzy się z Wisłą Sandomierz w finale Okręgowego Pucharu Polski, który odbędzie się na stadionie Pogoni w Staszowie.